Кафе муабет

Принцезата која го освои светот: Малата Естела копија на мајка си! Принцезата Викторија ја спрема ќерка си за престолот!

Принцезата Естела ги освои симпатиите на новинарите

Иако има само осум години, принцезата Естела ги освои симпатиите на новинарите.

Таа стана хит во медиумите откако заедно со својата мајка и дедо, кралот Карлос Густаво, се појави на свечено отворање на Златниот мост во Слузбрун кој ги поврзува двете области на Стокхолм.

(R-L) Crown Princess Victoria of Sweden, King Carl Gustaf of Sweden and Princess Estelle walk on the golden bridge ”Slussbron” after its inauguration in Stockholm on October 25, 2020. (Photo by Jonathan NACKSTRAND / AFP)

Девојчето во јавност се однесува префинето, баш онака како што и прилега на една млада дама, но она што остави најголем впечаток е нејзиниот изглед.

Таа беше облечена во капут во крем боја, исто како и нејзината мајка, престолонаследничката Викторија а коментарите беа дека тие неверојатно наликуваат една на друга.

Crown Princess Victoria of Sweden (L) and Princess Estelle of Sweden are pictured after the inauguration of the golden bridge ”Slussbron” in Stockholm on October 25, 2020. (Photo by Jonathan NACKSTRAND / AFP)

Малата Естела носеше мала чантичка, додаток со кој сè уште немаме видено ниту една од новите принцези.

Иако е само 8 годишно девојче, се чини дека нејзината мајка и дедо, кралот Карлос Густаво, веќе ја спремаат за наследник.

 

foto dailymail

Тие постојано ја повикуваат на традиционалните и институционалните акти, па затоа уште од мали нозе ги знае обврските што ќе треба да ги презема во иднина.

И вистината е дека принцезата како да ужива во секое нејзино појавување во јавноста а најдобриот пример за тоа го зема од својата мајка.

 

Естела е првото дете кое ќе застане на шведскиот престол за која многумина коментираат дека ќе влезе во историјата откако ќе седне на тронот пред својот брат Оскар.

Во продолжение погледнете уште неколку фотографии од преслатката принцеза Естела.

 

foto Instagram

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close