Кафе муабет

„ПРЕМНОГУ ме изневеруваа“: Марија Шерифовиќ првпат отворено прозборе за ЉУБОВНИОТ ЖИВОТ

Пејачката не сака да зборува за приватноста...

Марија Шерифовиќ ретко зборува за својот приватен живот, но неодамна откри неколку детали за себе и за својот емотивен живот.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Пејачката откри дека нејзините врски најчесто завршувале затоа што не била верна, но се случувало да ја изневерат и неа, што тешко го поднесувала.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Пејачката не зборува често за ова во јавноста, па многу малку се знае за нејзиниот емотивен живот, но овој пат таа ги изненади сите со својата искреност.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Дури и премногу ме изневеруваа. Се борев многу тешко со тоа. Тоа е страшно предавство. Сè повеќе сфаќам дека поентата е да се биде во хармонија со саканата личност. Останатото може да се купи – изјави во една прилика Марија.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Пејачката истакнува дека е тешко да ја освојат и дека речиси никогаш не го прави првиот чекор.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Игрите кои предизвикуваат љубомора со годините ми се сè помалку сочувствителни. Јас сум посесивна личност, во тие ситуации можам да реагирам бурно и ни малку пријатно. Сè уште не сум доживеалa некој да ме освои! За почеток изгледаm многу тешко, да не речам непобедливо – изјави Марија.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Прекрасно е чувството кога никој никогаш не ти приоѓа. Да беше поинаку, веројатно ќе беше губење време. Одамна го немам направено првиот чекор, ниту пак планирам да го направам тоа наскоро. Немам нерви, време или трпение за никого. Во моментов ми е толку убаво и нема да се замарам со тоа дали сум сингл или не, ниту е услов за среќа – истакнува Марија.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Пејачката истакна дека моментално е среќна што е слободна.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– За мене е незамисливо некој да има агресивен пристап кон мене. Но, рака на срце, немаше ниту романтични обиди. Всушност, речиси немаше пристапи. Врската се случува само ако сакам – изјави Шерифовиќ.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Јас сум намќор, катастрофа од човек. Јас сакам само песок, јапонки, шорцеви, а ова тронтање по снег не можам да го поднесам. Сакам да гледам снег низ прозорец, ако е можно со кајмак и уштипци, рекла низ насмевка Шерифовиќ.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ
фото инстаграм/Марија Шерифовиќ
фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close