Дом и семејство

ПРВ НАСТАП ПО ПОРОДУВАЊЕТО: Погледнете како изгледа сега Маја Беровиќ- откри зошто на синот му го даде ОВА ИМЕ

Ужива во улогата на мајка...

Пејачката Маја Беровиќ се породи пред седум месеци и роди син на кој му го даде моќното име – Лав.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Маја вчера по долга пауза настапи во Белград и откри колку мајчинството ја променило.

фото инстаграм/Маја Беровиќ

Таа ја покажа и завидната фигура, а насмевката не ја тргна од лицето, па јасно е колку е среќна што се враќа кај својата публика.

фото принтскрин

– Ми треба малку време за повторно да преминам од „бебешкиот“ живот во овој – рече Маја на почетокот

фото принтскрин.

-Да се ​​биде мајка е најдоброто чувство. Ништо не ми беше тешко за бебето. Го сакав тоа толку многу, бев подготвена за тоа. Кога ќе го видите вашето бебе, ништо не ви е тешко. И јас и мојот сопруг одлично се снајдовме, можеби на почетокот бев малку повеќе исплашена – изјави музичката ѕвезда.

фото инстаграм/Маја Беровиќ

Маја откри и зошто решија првородениот син да го крстат Лав.

фото инстаграм/Маја Беровиќ

-Тоа е најубавото чувство кое една жена може да го доживее. Ништо не ми беше тешко. Толку многу го чекав тој момент и бев спремна. Мислам дека човек не е ни свесен што значи да станеш родител и мислам дека сите ние кои сме родители тоа не променува од корен и стануваме поосетливи.

фото инстаграм/Маја Беровиќ

-Имаше неколку имиња во игра бидејќи јас реков дека за име ќе одлучиме кога ќе се роди, па така кога го видовме прв пат веднаш помисливме, да треба да се вика Лав. Ја сакам да бидам постојано со него, секако дека имам помош но јас толку многу уживам во оваа улога што не давам на никого да се грижи за него.

Да потсетиме, Маја Беровиќ на крајот на февруари сеоствари во улогата на мајка.

фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Пејачката во текот на бременоста неколку пати позираше и не ја криеше среќата што стана мајка а неодамна откри зошто сметала дека токму сега е вистинското време за тоа.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– Градев кариера, да се посветев на мајчинството немаше да го направам тоа што го направив. Во принцип, го постигнав тоа што го сакав во животот. Пред неколку дена објавивме снимка од концертот во Арена. Сега се разбуди желбата да имам нешто што е дел од мене, не треба да се форсира, туку да се чека вистинскиот момент – рече Маја.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Извор близок до пејачката откри дека во познатата приватна клиника каде се породи Беровиќ, таа ја имала сета можна удобност за време на престојот. Се разбира, за големи пари.Беровиќ плати дури 7.000 евра за породувањето, а секој ден над планираниот ќе чини 510 евра.Маја во оваа болница ќе може да биде целосно смирена, но и да ужива во луксуз како да е на бања. Таа ја избра оваа клиника, затоа што постои можност во болничката соба да дојдат фризери, маникир и педикир, а има и посебен простор за медитација, откри изворот за 24 седум.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close