Дом и семејство

Први фотографии по породувањето: Убавата Неџла го напушти родилиштето- еве како изгледа два дена откако го роди второто синче

Тие се пресреќни поради приновата...

Турската актерска двојка Фахрије Евџен и Бурак Озчивит пред неколку дена станаа родители по втор пат.

фото инстаграм/ Бурак Озчивит

Aктерката го роди вториот син на кого му дадоа име Керем.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Фахрије вчера го напушти родилиштето и по тој повод кратко им се обрати на насобраните новинари.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

– Пораѓањето помина добро. И јас и бебето сме добро.

Популарниот Бали бег изјави дека нивниот син особено се радувал на својот брат и открил дека присуствувал на породувањето.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

– Реакциите на Каран се одлични. Тој едвај чека да го запознае својот брат. Да бидам искрен, тој не изненади сите. Дали присуствував на породувањето? Секако, ги пречекав и Каран и Керем, што е одлична работа. Јас сум благословен.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

За потсетување, турската актерска двојка Бурак Озчивит и Фахрије Евџен се венчаа во 2016 година, а три години подоцна го добија синот Каран.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Веста дека во нивниот дом пристигна уште едно момче, братче на Каран, прв ја објави порталот „Хариет“.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Гордите родители на својот втор син му го дадоа името Керем, а како што објавија турските медиуми, тој се родил на 18 јануари во една болница во Турција.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

И додека фановите се во неизвесност на кога е личи малиот Керем, сите се согласни дека Каран личи на татко му.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Од фотографиите што парот ги објавува на своите профили на социјалните мрежи може да се заклучи дека Каран е копија на тато.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
фото Инстаграм/Фахрие Евџен
фото инстаграм/Фахрије Евџен
фото инстаграм/Фахрије Евџен
фото инстаграм/ Бурак Озчивит
Фото: Инстаграм/ Бурак Озчивит
фото инстаграм/Бурак
фото Инстаграм/Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
фото инстаграм/ Бурак Озчивит

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close