Кафе муабет

По само три месеци од разводот со Данијела таа се врати: Првата жена на Огњен Амиџиќ не крие, “СЕ УШТЕ НЕ СУМ СРЕТНАЛА ТАКОВ”

Милица повторно се појави во јавноста...

Поранешната сопруга на Огњен Амиџиќ, манекенката Данијела зрачи со харизма и убавина, но дури и кога ќе ја погледнете првата сопруга на водителот, ќе сфатите колку среќа имал па успеал двата пати да го освои срцето на вистински убавици.

Фото Фејсбук/Милица Марковиќ

Првата сопруга на Огњен Амиџиќ одамна не се појавила во јавноста, но тоа не значи дека не била многу посветена на својата професионална работа во областа на комуникациите.

Фото Фејсбук/Милица Марковиќ

Иако речиси целосно се повлече од јавниот живот, сепак Милица повремено знае да даде интервју, па така беше и овој пат предизвика големо изненадување.

Фото Фејсбук/ Милица Марковиќ

Враќањето на Милица, порано Амиџиќ, а сега повторно Марковиќ, во јавноста изненадува многумина и некако чудно се поклопува со периодот од животот на познатиот водител, нејзиниот поранешен сопруг, кога тој повторно е слободен.

Фото Фејсбук/ Милица Марковиќ

Сепак, првата сопруга на Огњен Амиџиќ барем засега се врати во јавниот живот од чисто професионални побуди. Како експерт за комуникација, Милица даде интервју за да ја најави конференцијата „Про ПР“ во Сараево.

Фото Фејсбук/Милица Марковиќ

– Досега не сум сретнала личност која е успешна, а единствено мерило за успех и се наградите. Мерката на успехот пред се треба да биде задоволството од постигнатото, а обично луѓето кои работат и постигнуваат некако се изненадени од наградата, бидејќи не размислуваат за тоа – изјави во таа прилика првата сопруга на Огњен Амиџиќ.

Уште додека беа во брак, првата сопруга на Огњен Амиџиќ ја заинтригира јавноста бидејќи не се појавуваше со водителот на јавни настани, бидејќи приватноста ја чуваа исклучиво за себе. Меѓутоа, по разводот во 2010 година, Милица целосно исчезна, а јавноста остана љубопитна.

Фото Фејсбук/ Огњен Амиџиќ

Милица и Огњен се запознале на телевизија „Пинк“, каде што таа работела како новинарка во редакцијата.

фото инстаграм/Огњен Амиџиќ

Милица и Огњен се венчаа во јуни 2006 година, во манастирот Каона кај Шабац, а свадбената веселба се одржа неколку дена подоцна во еден белградски ресторан.

– Едноставно не ми се допаѓа кога јавно се фотографираме заедно, бидејќи се трудам да го чувам нашиот приватен живот во тајност. Огњен е јавна личност, но мојата работа е нешто сосема друго – изјави претходно Милица.

Фото Фејсбук/Милица Марковиќ

По четири години брак тие се разведоа, а по крахот на бракот дадоа соопштение во кое објаснија дека нивната љубов згаснала, но и дека засекогаш ќе останат пријатели.

Набргу потоа, Милица се повлече од новинарството и ја продолжи кариерата во корпоративниот свет.

Ata Images

Се разведе и од втората сопруга

Пред неколку месеци познатиот водител Огњен Амиџиќ и манекенката Данијела Димитровска преку заедничка изјава објавија дека на нивниот десетгодишен брак му дојде крајот, а набргу потоа секој тргна по својот пат.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

За разлика од манекенката која е активна на социјалните мрежи и ги информира своите следбеници за секојдневните активности, популарниот водител освен на малите екрани не го гледаме често во јавноста.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Данијела Димитровска Амиџиќ и ТВ водителот Огњен Амиџиќ решија да се разделат по десет години брак.
Двајцата излегоа со заедничко соопштение и истакнаа дека освен ова нема да даваат дополнителни изјави.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

– Сакаме да ве информираме дека решивме да се разделиме, а одлуката за развод ја донесовме заедно.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Ќе останеме во пријателски односи заради интересите на нашиот син и во оваа прилика повеќе нема да се рекламираме и да даваме изјави. Нашиот развод не е по вина на трето лице, па нема простор за дополнителни шпекулации. Сакаме да им се заблагодариме на сите медиуми за досегашната соработка и да ве замолиме да ја почитувате одлуката да не се зборува на оваа тема – беше истакнато во соопштението.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Инаку парот се запознал на снимањето на оригиналното шоу на Огњен во 2009 година. Тогаш и двајцата беа во брак, но следната година почнаа да се појавуваат заедно и да нагласуваат дека се во врска.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Јас и Данијела се запознавме во емисија и таа ми остави фантастичен впечаток. Не сум класичен романтичар на очекуваниот начин на цвеќе и појадок во кревет, но тоа го покажувам на мој начин. Секако, сакам да ја изненадам со подарок, но Даниела многу повеќе реагира на оние работи кои не се материјални – истакна Огњен во една прилика.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close