Кафе муабет

ПОТРОШИЈА ЦЕЛО БОГАТСТВО: Животинско царство за роденденот на Александар- Пријовиќ и Филип не штедат за нивниот наследник!

Александар го прослави вториот роденден...

Пред неколку дена наследникот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, синот Александар наполни две години.

 

Момчето е центар на светот за неговите родители па тие решја по повод неговиот роденден да направат цела бајка.

Детето, кое сега е доволно старо за да го запознае светот околу него, уживаше во вистинското животинско царство, создадено за него од мама и тато.

Со раѓањето на малиот Александар, животот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ радикално се промени. Гордите родители веднаш му го дадоа главниот збор на нивниот единец, додека секој ден се обидуваат да направат вистинска мала бајка од неговиот живот.

Момчето, кое го прослави својот втор роденден на 6 март, помина прекрасен ден во присуство на неговите најблиски и доби неколку подароци, а забавата беше организирана во семејната куќа.

Сепак, прославата не заврши тука. Со цел да организираат прослава за најблискиот круг пријатели, Филип и Александра решија да прослават и во игротека во Белград, каде направија бајковитна прослава за нивното малечко.

Џунглата и сафари сместени на еден мал простор, и сето тоа за синот на Александра Пријовиќ да се чувствува посебно за неговиот голем ден. Прославата изгледаше живописно, а посебен впечаток оставија живите папагали со кои беа фотографирани гостите.

foto instagram

Горда мајка сподели дел од бајковитата атмосфера на својот „Инстаграм“, а додека слаткото мало момче добиваше роденденски подароци мама и тато собраа честитки за вложениот труд и посветеност со цел да направат вистинско мало роденденско кралство за нивниот син.


Инаку Пријовиќ која ретко сака да изнесува детали за својот приватен живот, пред изведно време во емисијата „Премиера – специјален викенд “, реши да открие детали од своето секојдневие, како успеала да се избори со досадата за време на карантините, што најчесто прави во својот дом и како ги минува деновите без настапи и снимања.

– На почетокот ми беше многу досадно, морам да признаам. Но, најдовме некои друштвени игри и јас поминав време со мојот син, игравме игри навечер, го поминував целото време дома, пред некое време почнав да шетам некаде и тоа е тоа. Имав само болки во синусот, сетилото за вкус и мирис исчезна.


Помина еден месец, но ниту вкусот, ниту мирисот не ми се враќаат, слушнав дека ќе се врати по еден месец. Сепак, еве полека се враќа – рече Александра, па се осврна на односот со нејзиниот син Александар и колку е „љубоморна“ што тој во моментов повеќе сака да го поминува времето со својот татко:


– Кој знае што ќе се случеше ако настапував и снимав. Би работела, би патувала … Со син ми поминав одлично, искрено. Навикната сум да патувам десет години, но тешко ќе се вратам на тоа – рече Александра, а потоа зборуваше за нејзиниот син Александар.


– Тој е копија на тато, не ми се верува дека може толку многу да личи на неговиот татко. Тој е тврдоглав на мене. Александар е приврзан за двајцата, а сега минува низ таков период што најмногу го сака својот татко. Го фаќа период кога повеќе сака да биде со него, па потоа со мене. Постојано сме тука, иако Филип е малку позафатен, но кога ќе дојде, можам јас да заминам.

-Љубоморна сум, низ смеа рече пејачката. Мислев дека синовите се повеќе приврзани за своите мајки, но тоа во моментот не е случај со мене, ќе морам да родам ќерка. Не е во план, но јас би сакала. Тој не сака да мирува, живо дете е, го носам во игротеки, шетаме, да не биде многу време дома. Тој имаше треска, јас веднаш помислив дека е корона, но му зедоа крв, ЦРП беше малку повисоко, беше некое воспаление, веднаш се исплашив, но фала му на Бога ништо …

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close