Кафе муабет

Познатата водителка ќе „стапне на лудиот камен“: Погледнете ја венчаницата што ја одбра Марија Килибарда (ФОТО)

Не се огласи по тој повод...

Откако се дозна дека свадбата на познатата водителка Марија Килибарда и Бане Вучелиќ е откажана поради епидемиолошки причини, сите се прашуваат кога водителката и синот на актерката Љиљана Драгутиновиќ повторно ќе почнат да ја организираат венчавката и да продолжат таму каде што застанале.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм
ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Во интервјуата, кои ги дава Марија одбива да зборува на таа тема, нагласувајќи дека таа и Бане се сродни души дека веќе им оди многу добро.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Рекла и дека во него пронашла се што сонувала со години за она што треба според неа да поседува еден маж и дека освен партнер, покрај себе сега има и најдобар пријател, кој ја разбира, ја поддржува и целосно знае како да се справи со неа и ги знае сите нејзини маани а многумина сметаат дека нивната љубов мора да се круниса со брак.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Сигурно тоа го имале на ум Килибарда и Вучелиќ. За жал, коронавирусот ги спречи да застанат на лудиот камен пред година и пол, а што ги спречува да го сторат тоа сега кога ситуацијата делумно се смири, знаат само тие два и нивните најблиски.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм
ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Меѓутоа, Марија со еден потег на „Инстаграм“ неодамна навести дека се менуваат работите на таа тема.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Фотографирајќи се во продавницата за венчаници, таа ја скокотна фантазијата на јавноста, а сите се надеваат дека тоа не е шега, туку дека водителката навистина и конечно се подготвува за својот најубав ден.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм
ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Кога решила јавно да проговори за врската со Вучелиќ, Марија признала дека е вљубена до уши и дека Бранислав влегол во нејзиниот живот во вистински момент, носејќи и мир и спокојство.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

– Ги надминав психичките проблеми. Три години се распаѓав на најситни парчиња. Сè ме болеше, бидејќи не бев она што другите го очекуваа од мене – домаќинка и мајка. Без него немаше толку лесно да го поминам тешкиот период зад мене. За една година поминав повеќе време со него и доживеав повеќе убави моменти отколку со кој било поранешен партнер во долги врски. Со тоа сè побрзо излезе на површина, и убаво и лошо. И знаев дека ако ги поминеме првите неколку месеци од карантинот, тоа ќе биде убава стабилна врска – изјави Марија за Стори магазин минатата година, откако ја прослави првата годишнина од врската со Бане.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Неодамна Марија се осврна на прашањето, зошто општеството инсистира дека само бракот и децата се показатели за успехот на жената и дали е ова само начин да се ослабне нејзината позиција…

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

“Јас немам доволно зборови за да ја опишам дрскоста и необразованието на оној кој се осмелува да не биде целосна личност за некој кој сè уште не е родител или не сака да стане еден ден. Тоа е толку некултурно и површно и ме прави лута. Ова е 21 Јас дури и не разбирам како некој може да си дозволи да ви каже дека не сте целосни како личност ако не сте родител.Многумина не се способни за оваа улога, немаат капацитет да обезбедат љубов, топлина, воспитување и семејно гнездо, и трчаат како татко и мајка.Всушност, родителите се само на хартија. Може ли нивното дете да биде среќно, може да биде ако тие условно ја исполниле оваа конкретна социјална норма? Фактот дека јас сè уште не сум мајка не ја исклучува можноста да се биде среќен, што сум во оваа фаза од животот. И, јас не сум единствениот пример “, рече таа за Глорија.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм
ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм
ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм
ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close