Кафе муабет

Погледнете како Хана Хуљиќ ги поминува последните денови од бременоста- блеска од среќа

Уште еден месец до доаѓањето на бебето...

Пејачката Доменика Жувела на својот Инстаграм профил објави селфи фотографија од плажа, позирајќи со Хана Хуљиќ и уште една пријателка.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

На фотографијата гледаме дека бремената Хана е насмеана во светлосин едноделен костим за капење, додека Доменика носела очила за сонце и во раката држела овошна салата.

Фото Инстаграм/Доменика Жувела

Пријателката и кумата уживаа во прекрасниот ден на плажа, здрава храна и сонце.

Фото Инстаграм/Доменика Жувела

Инаку, Хана и Доменика често се дружат и објавуваат заеднички фотографии.

фото инстаграм/Доменика Жувела

Петар Грашо и Хана Хуљиќ веќе извесен период се во центарот на вниманието особено откако се дозна дека се во врска.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Сè околу нивната венчавка беше внимателно следено, а сега со нетрпение се чека доаѓањето на нивното прво дете.

фото инстаграм/Доменика Жувела

Познатиот пар пред неколку дена беше на отворањето на поликлиниката во Сплит каде раскажа како се чувствуваат за доаѓањето на првото дете.

фото инстаграм/Доменика Жувела

– Се чувствувам како секоја друга трудница на светот – се е во ред!“, изјави Хана Хуљиќ- Грашо за RTL Exkluziv.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

До раѓањето на девојчето има уште месец и половина, а Хана открила дека сега повеќе посветува време на читање и пребарување по интернет.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

– Моментално премногу пребарувам за се, што би можело ова да биде, што би можело тоа да биде. Сега можеби претерувам, но сепак сум умерена во тоа прашање, рекла Хана.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Сепак, таа не се грижи премногу, како што тоа го прави нејзиниот татко, хитмејкерот Тончи Хуљиќ.

фото стори.рс

-Се грижи за себе и за сите нас, тој е голем хипохондрик“, изјави убавата трудница.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Иако многу парови купуваат се со месеци пред доаѓањето на нивното прво дете, Хана и нејзиниот сопруг, пејачот Петар Грашо не се едни од тие парови.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

– Сè уште не сме купиле се, има уште малку време, а јас го имам најголемиот дел од неговата сестра. Не мора ни да претерате, признава таа.

фото инстаграм/Петар Грашо

Пејачот очекувано бил малку повоздржан околу доаѓањето на приновата, но не ја крие возбудата и радоста.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Сега главна тема е очекувањето на детето, среќен сум и тоа е нешто што ќе го паметам засекогаш, рече тој.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Хана истакнала дека практикува долги шетања во природа и дека внимава на исхраната.
Пејачот вели дека се грижи колку ќе стигне.

Фото инстаграм/Петар Грашо

– Јас сум многу често на пат и не можам да ви кажам дека се грижам за здравјето секојдневно и дека сум нешто преголем хипохондрик, рекол искрено Грашо.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Новиот член на смеејството пристигнува на почетокот на летото а парот веќе се договорил околу името на бебето.

фото инстаграм/Петар Грашо

Како што се дознава, тие за својата наследничка го одбрале името Алба. Но она што е посебно интересно е што бившата девојка на Грашо, Данијела Мартиновиќ токму тоа име го сакала за своето дете.

фото инстаграм/Петар Грашо

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close