Дом и семејство

Погледнете во каква убавица порасна Ника Тошиќ: Помалата ќерка на Карлеуша целосно го промени имиџот- таа е копија на мама!

Ника добива низа комплименти...

Помалата ќерка на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ е многу активна на социјалните мрежи па се почесто е и главна тема во медумите.

фото принтскрин

Имено 13- годишната Ника Тошиќ изгледа преку ноќ се промени па сега и годи тоа да биде дел од јавниот свет.

Фото Инстаграм/Ника Тошиќ

До неодамна Ника воопшто не сакаше да се фотографира ниту да се експонира во медиумите но изгледа го промени своето мислење.

Фото Инстаграм/Ника Тошиќ

Сега таа е една од највлијателните тинејџерки на Тик-Ток и е омилена меѓу врсниците.

Ника Тошиќ сосема спонтано стана водечка ѕвезда на социјалните мрежи, особено на Тик-Ток, а нејзините објави привлекуваат се поголемо внимание и коментари.

Фото Инстаграм/Ника Тошиќ

Иако поп-дивата постојано истакнуваше дека нејзината помлада ќерка е љубител на спортот и науката, во последно време се позабележителен е интересот на тинејџерката за модните трендови, а промената на Ника Тошиќ изненади многумина па таа доби низа позитивни коментари.

фото принтскрин/Тик-Ток

Судејќи според видеата што ги објавува секоја промена на Ника Тошиќ предизвикува вистинска бура од коментари.

фото принтскрин/Тик-Ток

Токму таков е случајот и со најновата објава, каде покрај талентот за музика кој го поседува, се забележува и нов имиџ и голема промена на Ника Тошиќ, која очигледно го следела примерот на мега популарната мајка, атрактивна русокоса Јелена Карлеуша.

фото принтскрин/Тик-Ток

Ника со доаѓањето на пролетта реши да ја освежи косата со многу посветли тонови а нејзините следбеници едногласно коментираа дека новиот имиџ одлично и прилега.

фото принтскрин/Тик-Ток

Во една прилика наследничката на Карлеуша зборувапе дека кога била помала водела голема борба со килограмите и дека многу нејзини врсници ја измевале, но изгледа сега тоа е минато па Ника секојдневно добива комплименти за својот изглед.

Фото Инстаграм/Ника Тошиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close