Новости

Пиела антидепресиви и читала книги: Вака ги поминувала последните денови на познатата водителка која трагично го загуби животот!

Познатата водителка си го одзеде животот на 40 години

На 9- ти ноември да беше жива, водителката Каролин Флек која трагично го заврши животот ќе полнеше 41 година.

 

 

Јавноста беше запрепастена од смр тта на водителката,на популарната емисија „Love Island“ која изврши самоу иство во својот стан во Лондон.

 

фото Инстаграм/ Каролин Флек

 

Имено Каролин последните денови ги поминала пиејќи антидепресиви и читајќи книги за самопомош.

 

фото Инстаграм/ Каролин Флек

 

Нејзините пријатели биле загрижени за состојбата во коа се наоѓа водителката па поради тоа, една од најдобрите пријателки на Каролин,  Лу Тисдејл, решила да се пресели кај неа за да може да ја држи под контрола.

 

фото Инстаграм/ Каролин Флек

Каролин искористила момент да си го одзеде животот

 

На денот на нејзината сmrt  Лу решила на кратко да излезе до продавница, но кога се вратила сфатила дека вратата е заклуечена и дека ен може да влезе, па го повикала таткото на Каролин, Јан да и помогне.

 

фото Инстаграм/ Каролин Флек

 

Имено водителката го убедувала и својот татко дека е среќна и дека се чувствува добро, но за жал тоа не било вистина.

Кога успеал да упаднал во станот, тој и Лу го виделе безживотното тело на Каролин која решила на трагичен начин со бесење, да го заврши животот на 15 февруари.

фото Инстаграм/ Каролин Флек

Каролин го нападнала своето момче

 

Целата ситуација која ја довело до трагичниот крај се случила неколку месеци претходно, кога водителката го нападнала своето момче 13 години помладо момче, тенисерот Луис Бартон.

Бурната расправија ја донесе до работ, и повеќе немаше излез за неа.

 

 

Русокосата водителка прво го обвини момчето дека ја изневерува, а потоа почнала да го удира со сè што и дошло при рака, па дури и со ламбата која стоела на полицата во спалната соба. Нападот бил пријавен во полиција, а водителката на денот на нејзината сmrt дознала и дека ќе биде судена поради нападот.

 

 

За време на апсењето Каролин била многу бесна, што полицијата наводно морала да ја собори на подот.

Седум дена подоцна, парот се сретна на суд за да ги утврди деталите за нападот.

 

фото Инстаграм/ Каролин Флек

 

Каролин била видно повредена од немилиот настан, плачела во текот на сослушувањето и на крајот изразила желба да ги помине Божиќ и Нова година со своето момче, но судијата го одбил нејзиното барање.

 

фото Инстаграм/ Каролин Флек

 

На Каролин и било забрането да контактира со него на кој било начин или да се појави на неговата адреса. Судењето на крајот беше закажано за 4 март.

За време на забраната за контакт, двојката постојано објавуваше љубовни пораки на социјалните мрежи, а денот пред трагедијата Луис дури и објавил заедничка фотографија и изјавил за медиумите дека не ја раскинале врската.

 

фото Инстаграм/ Каролин Флек

 

На 15 февруари, Каролин дознала дека обвинителството нема да ги отфрли обвиненијата против неа и дека случајот се одвива понатаму, и тоа ја скршило.

Мајката на водителката, Крис Флек, пред извесно време на Инстаграм сподели објава која Керолин ја подготвила на својот телефон, но не ја објавила, по убедување од нејзините блиски дека не треба да ја споделува приватноста и нејзините чувства со милион луѓе.

 

фото Инстаграм/ Каролин Флек

 

Веќе некое време ми е тешко. Ниту семејството, ниту јас не можеме да го издржеме ова. За само 24 часа, целиот свет ми се лизна под нозете. Сите ѕидови кои со години ги градев беа срушени. Ја изгубив работата. Куќата. Моќта да зборувам. Вистината ми е тргната од раце и искористена за забава на публиката. Јас не можам секој ден да се кријам и да слушам како ми бранат да зборувам. Прифатив, со својата работа, сите токсични мислења за себе и срамот, се ставав под тепих. Но, еден ден, некој ќе го погледне тој тепих. Не мислам сега за тоа како да ја вратам кариерата. Мислам само на тоа како јас и моето семејство ќе ги вратиме своите животи. Ја преземам одговорноста за она што се случи, но тоа беше несреќа. Јас не сум насилничка“, напишала Керолин, но оваа порака никогаш не ја објавила.

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close