Кафе муабет

ПЕЈАЧОТ ТАЈЗИ ЈА ПОКАЖА ДЕВОЈКАТА – Заљубени уживаат во Сплит

Заљубени уживаат во Хрватска...

Драган Величковски Тајзи од Куманово повеќе од десет години е успешен на македонската естрадна сцена.

Фото:Тајзи/Инстаграм

Величковски е попознат под името Тајзи и важи за еден од најдобрите рап изведувач во нашата држава, а неговите текстови се вистинско ремек дело.

Фото:Тајзи/Инстаграм

Тајзи беше дел од дуото Скипи и Тајзи (Skipi & Tyzee). Роден е во Куманово, а својата кариера ја започнува како дел од аматерска рап група 120ка.

Фото:Тајзи/Инстаграм

Многу омилен кај најмладата публика, кумановскиот поп-рапер Драган Величковски со прекарот Тајзи повторно изненадува. По балканската преработка на револуционерната италијанска песна „Бела чао“, во која ја прикажува суровата реалност во која што живееме, Тајзи има нова добра песна насловена како „Иронија“ од истоимениот нов албум.

Фото:Тајзи/Инстаграм

Драган Величковски Тајзи  има повеќе од дваесет песни со милионски прегледи и не прекинува пријатно да ја изненадува својата публика повеќе од 12 години колку што е присутен на македонската естрадна сцена.

Фото:Тајзи/Инстаграм

Деновиве македонскиот пејач ужива со љубовта во Сплит.

Фото:Тајзи/Инстаграм

 Конечно, тој ја покажа неговата девојка во јавноста.

Имено, пејачот на својот Инстаграм профил објави фотографии од својата девојка.

Фото:Тајзи/Инстаграм

Станува збор за згодната русокоса Ангела Анчевска која е манекенка која честопати можеме да ја забележиме на модни ревии како во нашата земја така и надвор од неа.

Фото/Принтскрин

Заљубениот пар ужива  во Сплит во Хрватска, во луксузен хотел со џакузи.

Фото:Тајзи/Инстаграм

Фото:Тајзи/Инстаграм

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close