Кафе муабет

Пејачката прозборе за врската со својот колега: Откри детали за љубовта!

Заедно се два месеци...

Александра Младеновиќ повторно е среќно вљубена и не симнува насмевка од лицето, а за тоа е заслужен нејзиниот колега Исак Шабановиќ.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Пејачката на големо задоволство на обожавателите сега откри нови детали за нивната врска.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Убаво е, уживаме во љубовта. Тој дојде на мој настап и мислам дека прв ме забележа. Не обрнав внимание веднаш, па почнавме да се гледаме подоцна. Тој е многу срамежлив, но јас не бев првата што му пријде. Сè дојде спонтано – изјави Александра и додаде:

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

-Не ги запознав неговите родители, ги видов преку видео повик. Мама го запозна затоа што често е со мене и сега ме задеваат заедно.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Александра откри и што ја привлекло кај Исак, велејќи дека тој некако се истакнувал меѓу бројните додворувачи.

фото инстаграм/Исак Шабановиќ

– Ме привлече неговата душа и искреност. Тој е внимателен, а денес е реткост да се најде таков човек – изјавила пејачката, пренесува Блиц.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Црногорскиот пејач со адреса во Белград, Исак Шабановиќ, минатогодишниот учесник во „Ѕвездите на Гранд“, за порталот „Аваз“ потврди дека е во врска со пејачката Александра Младеновиќ.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Така е, јас и Александра сме во врска два месеци. Се обидовме да ја скриеме нашата љубов од очите на јавноста, но бидејќи и двајцата се занимаваме со музика и сме јавни личности, не успеавме. Можам само да кажам дека ни е убаво и дека уживаме во љубовта – призна Шабановиќ.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Минатата година Шабановиќ го освои второто место во „Ѕвездите на Гранд“, а Александра се прослави во 2015 година, со учество на популарниот музички натпревар.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Александра Младеновиќ претходно беше и во љубовна врска со синот на Шабан Шаулиќ.
Како што пишуваа регионалните медиуми, тие ставиле крај на врската која им траела само неколку месеци и прекинале секаков контакт.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Иако нивните пријатели наводно веруваа дека тоа е само криза и дека парот ќе се смири сепак патиштата им се разделија.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Времето им покажа дека размислувањата и ставовите им се разликуваат, и по неколку месеци одличија да стават крај на врската. Сметаа дека најдобро за двајцата е да останат некое време сами, па да видат дали оддалечувањето ќе ги зближи и повторно да бидат заедно или сепак ќе прекинат секаков контакт, изјави тогаш близок пријател на парот за медиумите.


Младеновиќ во едно од своите последни интервјуа призна дека во исто време кога се обидувала да се пробие во светот на музиката работела и на нива, но и дека на почетокот од кариерата настапувала и за само 500 денари.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

„Точно е. Некогаш пеев и гратис за моите пријатели, роднини, сограѓани и кога бев на почетокот од кариерата. Тогаш 1000 денари, кога имав само 11 години, беа многу пари, изјави Александра во своето интервју. Таа зборуваше отворено и за пластичната хирургија и призна дека досега направила само една естетска операција, а на прашањето дали некогаш и се случила непријатна ситуација со гостите одговори негативно и додаде дека се случувало некогаш луѓето да бидат груби и безобразни, но и дека е таква нивната професија.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Александра е родена во Житораѓа, истото место од кое што е и Цеца. На прашањето дали понекогаш навистина може да собере бакшиш кој е поголем и од десет просечни плати, и тоа за само една вечер, таа го кажа следново:

„Што се однесува до мене – да. Може да се заработи и тоа многу добро, но прво мора и многу добро да се вложи“, одговори убавата пејачка на прашањето.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close