Кафе муабет

ПЕТ ГОДИНИ ТАА МИ ГИ ОБЛЕКУВА ЧОРАПИТЕ: Зоран Пејовиќ Пеја откри шокантни детали за бракот со 20 години помладата сопруга!

Вели таа е негова втора половина...

Зоран Пејиќ Пеја познатиот водител, признава дека по разводот со фолкерката Злата Петровиќ не планирал да се ожени, но сепак, кога ја запознал својата сегашна сопруга која е 20 години помлада, се предомислил.

Пред извесно време тој за својата сопруга рече дека таа е неговата втора половина.

“Таа е мојата втора половина и ужива во работите во кои уживам. Во брак сме пет години и морам да ја пофалам дека таа е како мој ангел. Не сум облекол сам чорапи пет години”, изјави водителката и додаде:

„Тоа не значи дека сум некој мачо човек затоа што не носам чорапи, но таа ме сака и ме почитува толку многу.

Пеја истакна дека неговата сопруга е пред се одлична дама и прекрасна личност и дека благодарение на неа тој е многу сакан човек.

“Затоа давам љубов, емоции, почит. Јас ја третирам како снегулка, кога е премногу топло малку ладам, а кога е ладно малку затоплувам”, објасни тој со насмевка во емисијата “Гранд магазин” .

Инаку Пеја од првиот брак со пејачката Злата Петровиќ го има синот Јован Пејиќ.

Нивниот син Јован Пејиќ веќе неколку години е вработен во продавница за спортска облека и работи за плата помала од 300 евра иако неговите родители се познати и богати.

Злата и Пеја заработуваат по десетици илјади евра, и тоа најмногу од ромски веселби, но нивниот син е скромно момче кое покрај тоа што е студент на менаџмент, успеа да пронајде и постојана работа. Тој е добар студент и дете за пример, велат неговите познати родители.

„ Што да ви кажам освен дека сум горда на него. самиот одлучи да се вработи и да заработува. Тој е еден од најдобрите студенти, има само деветки и десетки. Пеја и јас можевме да му пружиме што и да посака, но тој сака свои пари. Наскоро ќе ја заврши втората година од студиите и успева да постигне сé“ – вели Злата и додава дека нејзиниот син Јован има многу планови во животот.

Познатата фолкерка вели дека сам заработил пари за да купи автомобил и дека е многу одговорен, што и не ја чуди бидејќи и таа и нејзиниот сопруг се одговорни и вредни луѓе, па ништо не паѓа од небото. Од друга страна, и неговиот сопруг со гордост зборува за него, истакнувајќи дека Јован е дете за пример и преставува совршен доказ дека и децата на познатите можат да бидат „нормални“, „без да се фатат за лошо друштво и да тргнат во некој погрешен правец“, вели тој.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close