Кафе муабет

Партнерката на Ана Брнабиќ е вистинска убавица- Се појави во овој фустан и ги собра сите погледи!

Милица се грижи за стајлингот на Ана...

Врската помеѓу Ана Брнабиќ и Милица Ѓурѓиќ е многу интригантна за јавноста.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Српската премиерка кога и да се појави со својата партнерка е во центарот на вниманието па така беше и овој пат.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Ана и докторката не ја кријат љубовта, напротив премиерката на Србија секогаш е многу среќна и се чувствува убаво кога зборува за својата емотивна партнерка во медиумите, а речиси никогаш не заборава да го спомене и синот Игор кој е центар на нивниот свет.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Односот на Ана Брнабиќ и Милица Ѓурѓиќ е како и секоја друга врска, но поради некоја посебна причина се многу интересни за медиумите. Секоја нивна акција не може да помине незабележано.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Ана и Милица присуствуваа на приемот организиран од амбасадата на нордиските земји по повод Европрајд, а разговорот со шведската амбасадорка Аника Бен Давид и Дуња Мијатовиќ, комесар за човекови права, беше овековечен на фотографија, која стигна до медиумите.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Поддржувачите на Ана и сите останати по којзнае кој пат можеа да се уверат дека српската премиерка има одличен вкус за жени, дека нејзината избраничка, освен со интелигенција и сестраност, може да се пофали и со неверојатна убавина, но и со прекрасно чувство за мода.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Милица како и секогаш беше добро стилизирана, а за оваа пригода таа одбра бел свилен фустан и го искомбинира со модерни бели чевли.

Фото Стори.рс
Фото Стори.рс

Во една прилика Ана откри дека нејзината партнерка Милица се грижи за нејзиниот стајлинг.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

„Не знам брендови. Милица ми купува се. Навистина не знам“, изјави таа во емисијата „Амиџи шоу“.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Свадбата на Ана Брнабиќ и Милица инаку е неизбежна тема која и по 15 години заеднички живот ја интригира јавноста, а неодамна се наметна во документарниот филм „Ana je tu“. Во авторската, всушност дипломска работа, на новинарот Адам Сантовац, а премиерката отворено зборуваше за ЛГБТ заедницата на која и припаѓа, а која, според мислењето на нејзините членови, не е доволно застапена, а се осврна и на денот на нејзината венчавка со Милица.

На новинарско прашање дали е точно дека во еден од градовите каде истополовите бракови се законски регулирани, Њујорк, Рочестер или Вашингтон, се заколнала на вечна љубов кон Милица Брнабиќ рече:

фото принтскрин

– Не, не е вистина. Слушнав и дека сме се венчале, но тоа не е точно. Во врска сме над 15 години, но не сме во брак. Последното нешто што би го направила е да си дадам поголеми права од кој било граѓанин на Србија. Јас никогаш не би го направила тоа. Тоа е спротивно на сите мои принципи. Верувајте, попрво би се убила – посочила премиерката која и покрај тоа што законски не го регулирала односот со избраничката ужива и прави планови за иднината.

фото принтскрин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close