Новости

ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА ЗА РАЗВОДОТ НА БАРАК И МИШЕЛ ОБАМА: Нема да ви се верува за што станува збор!

Мишел сака повеќе почитување

Мишел и Барак Обама важат за едни од најпознатите парови на сите времиња. Нивниот приватен живот од секогаш бил привлечен за јавноста, па затоа медиумите будно следат се што се случува со нив.

Пред извесно време беше актуелна веста дека парот се разведува по 30 години брак.

Оваа вест прв ја објави магазинот „Глоуб“ каде беше потенцирано дека поранешниот американски претседател и неговата сопруга често се расправале, но дека сега и официјално ги подготвиле документите за разделба.

Според магазинот, Барак уште пред три години сакал да стави крај на бракот со Мишел а наводно причината за тоа била нејзиниот раскошен живот.

Сепак, таблоидот „Глоуб“ сега објави нов напис каде се вели дека  Мишел и Барак се на работ до „развод“, а причината не е ниту измама ниту љубомора, туку – книги.

Имено, двајцата по напуштањето на Белата куќа се посветија на својата кариера, но и објавија книги. Така, Мишел пред две години ги објави мемоарите ‘Becoming’, што стана една од најпопуларните книги во деценијата. Сепак, поранешниот претседател, кој ја објави својата книга ‘A Promised Land’, минатиот месец, исто така стана голем хит.

Сепак, токму ова доведе до уште поголеми проблеми во овој наводно веќе разнишан брак.

Имено, ако им се верува на пишувањата на споменатииот медиум, Барак ужива во фактот што продажбата на неговата книга започна многу подобро од книгата која ја објави Мишел, и тој постојано и го споменувал тоа.

„Фалењето на Барак покажува само колку е разнишан нивниот брак. Мишел сака поголема почит “, откри неименуван извор, наводно близок до славната двојка, додавајќи дека ова натпреварување најверојатно ќе биде„ капка што ќе ја прелее чашата “и„ ќе стави крај на овој брак “.

Инаку, поранешната прва дама на Америка неодамна разговараше со гостинот Конан О’Брајан и отворено зборуваше за подемите и падовите што ги доживеа во 28-годишниот брак со Барак.

„Имаше моменти кога сакав да го турнам Барак низ прозорец. И го велам тоа затоа што чувствата во бракот се силни, но не смеете да се откажувате. Таквите периоди можат да траат долго. Може да трае со години “, рече тогаш 56-годишната Мишел.

Мишел исто така истакна дека луѓето треба да бараат партнер како кога би избирале кошаркарска екипа и дека секоја личност треба да ја избере најдобрата личност со која ќе го сподели својот живот.

„Го сакате Леброн. Не сакате момче од клупата што не е значајно за тимот, но ние често не размислуваме за тоа. Треба да кажете: Се омажив за Леброн. Мојата верзија на Леброн. Но, мора да разберете и дека нема магичен начин да ја пронајдете совршената личност. Треба да пронајдете некого, да бидете искрени, сериозни и да планирате за иднината. Не можете да стапите во сериозна врска преку Тиндер ’, рече тогаш Мишел.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close