Кафе муабет

Од една песна заработи за стан: “Жената на Султанот” прозборе за своите поранешни- не се плашам ако објават експлицитно видео!

Задоволна е од кариерата...

Пејачката Тијана Милентијевиќ денеска го заврши снимањето на проектот „Soba za plakanje“, а во видеото можеме да ја видиме во бел долг фустан кој наликува на венчаница.

фото Србија Данас

Таа за Србија Данас откри дали е подготвена да стапне на лудиот камен и како ја замислува својата свадба.

Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ

– Секоја жена има желба да се омажи и ја замислува својата свадба од соништата, па јас сум една од нив, имам желба да се омажам, но не се брзам, пред се сакам да постигнам успех во кариерата и да го завршам она што почнав, па има време. Млада сум, на ред ќе дојде лудиот камен и се што следи потоа – изјави Тијана.

Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ

Публиката со огромно задоволство го пее нејзиниот најголем хит со кој таа се прослави.

Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ

Почетокот на нејзината кариера го одбележа хитот “Жена од султана” а Тијана открива дали од таа една песна успеала да заработи за стан.

Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ

– Задоволна сум како изгледа мојата кариера две години откако ја снимив песната „Жена од султана“ и не ми пречи што засекогаш ќе останам жена на султанот бидејќи тоа е хит кој сигурно ќе ја одбележи целата моја кариера или барем нејзиниот почеток. Од песната заработив доволно колку што треба да се задоволам па наскоро ќе купам стан. Си купив автомобил, работам на проекти и тоа ми е најважно во моментов – додава младата пејачка.

Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ

Тијана откри детали од приватниот живот кои се однесуваат на емотивните партнери.

Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ

– Можам за себе да кажам дека сум многу емотивна личност, но мажите не ме повредија, јас ги повредив, барем јас имам таков впечаток – вели Тијана и открива дали се плаши од одмазда на некое поранешно момче со експлицитно видео:

Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ

– Јас не сум тип на човек што се снима, па немам зошто да се плашам од објавување во јавност и мислам дека никој нема причина да направи нешто такво бидејќи сум во одлична врска со сите момчина со кои сум била во врска, ние и денес сме пријатели, истакна пејачката.

Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ

За потсетување, благодарение на фолк-хитот, кој собра повеќе од 30 милиони прегледи на Јутјуб за еден месец, па дури и познати музички лица не можеа да го извлечат од „Трендинг“, животот на Милентијевиќ се смени за 180 степени.

Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ
Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ

За почеток, нè интересираше како настана хитот „Жена од султана“. – Сосема случајно, сè започна.

Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ

-Тоа беше идеја на мојот продуцент Карп и штом ја слушав песната, знаев дека тоа е тоа. И јас бев во право. Луѓето брзо ја прифатија и јас сум многу среќна поради тоа – изјави младата пејачка.

Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ
Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ
Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close