Кафе муабет

Овој фраер беше најголема љубов на пејачката, денес е женет, има ќерка а еве што кажа за неа- ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ

Тие беа лудо вљубени...

Пејачката Катарина Живковиќ и Бане Јанковиќ влегоа во врска за време на нивното учество во реално шоу, а потоа јавноста го следеше нивниот интензивен и бурен заеднички живот надвор.

фото Инстаграм/Катарина Живковиќ

Манекенот и пејачката беа меѓу најпопуларните познати парови од 2010 година, но романсата ја прекинаа во 2014 година.

фото Инстаграм/Катарина Живковиќ

И покрај многуте препреки, тие се обидоа да ја одржат својата врска во живот, но се случи неизбежното, па раскинаа.

фото инстаграм/Бане Јанковиќ

Медиумите брмчеа за нивното раскинување кое беше многу бурно и по што и двајцата беа во лоша психичка состојба.

фото Инстаграм/Катарина Живковиќ

Во тоа време во јавноста се шушкаше дека Бане наводно бил на работ на самоуб.иство, додека Ката наводно завршила во болница. По раскинувањето секој тргна по својот пат, а Бане две години по раскинувањето ја запозна жената на неговиот живот Мирјана. Подоцна се оженил со неа и ја добил ќерката Мелина во 2017 година.

фото инстаграм/Бане Јанковиќ

Манекенот се посвети на семејството и семејниот живот, оставајќи го минатото зад себе.

фото Инстаграм/Катарина Живковиќ

– Ако сакате да бидам искрен, воопшто не ги сакам медиумите и јавниот живот. Се свртев кон други работи, што е сосема нормално, најважно ми е семејството. Тие работи се зад мене, ми беа интересни тогаш, што е нормално, но веќе не. Едноставно сите стигнуваме до одредена возраст, кога сфаќаме дека има многу поважни работи – изјави Бане во февруари 2021 година, кога се појави на еден јавен настан.

фото инстаграм/Бане Јанковиќ

На прашањето каков однос има со неговата поранешна девојка Катарина Живковиќ и дали му се допаѓа како изгледа пејачката денес и во кој правец оди нејзината кариера, тој рече:

фото Инстаграм/Катарина Живковиќ

-Реалити програмата ми го донесе фактот дека повеќе луѓе ме препознаваат и можеби малку ми ја олесни работата што ја работам. Тоа беше голема љубов со Ката, бевме голема поддршка еден за друг… Таа врска заврши на нормален, цивилизиран начин. Секој продолжи по својот пат. Се разбира, јас се среќавам со Ката повремено, ја запознала и мојата сопруга, бидејќи Катарина доаѓаше во моите клубови, тие две разговараа сосема нормално. Сето тоа е далеку зад нас – изјави Јанковиќ.

фото Инстаграм/Катарина Живковиќ
фото Инстаграм/Катарина Живковиќ
фото Инстаграм/Катарина Живковиќ
фото Инстаграм/Катарина Живковиќ
фото Инстаграм/Катарина Живковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close