MAMA

ОВИЕ ТРИ хороскопски знаци ги очекува големо НАСЛЕДСТВО! Тие не треба да се грижат за парите, ќе ги имаат во изобилство!

Овие знаци се предодредени да имаат пари.

Овие знаци се предодредени да имаат пари.

БИК

Бикот е знак на здравје и благосостојба, и соодветно на тоа, луѓето родени во овој знак имаат доста среќа со парите.

Многу Бикови всушност ја сакаат борбата за егзистенција, колку што се вредни работници. Заедно со вродената склоност кон продуктивност, Бикот скоро по правило наследува пари, или ужива во разни други привилегии, подароци или големи суми пари што ги примаат во текот на животот од роднини и пријатели.

Поточно, се чини дека луѓето родени во знакот на Бик добиваат материјална или финансиска помош секогаш кога ќе им биде потребна. Бик, или оние кои имаат многу други планети во Бик, скоро по правило успеваат да соберат големи суми пари или имот за време на нивниот живот и работниот век.

Оние Бикови кои се родени со поскромно живеење, семејство и социјални предуслови, без големи шанси за наследство или за материјална помош од роднини, секогаш успеваат да се борат за сигурност и голема почит кон себе и семејството.

Пари, паи и само пари. Биковите сакаат да се бањаат во пари!

СТРЕЛЕЦ

Стрелецот, особено ако неговиот владетел Јупитер е во истиот знак, е идеална среќна личност за пари и воопшто за добивки. Стрелецот дава најраспространети монетарни вибрации во Зодијакот, и многу мултимилионери и меѓународни банкари обично имаат, ако не Сонце, една од важните планети што се очекува во Стрелецот.

За оние Стрелци кои не стануваат премногу богати, има огромна можност за голема удобност во животот – што обично доаѓа од некоја продуктивна професија што ја практикуваат. Во секој случај, Стрелците имаат значително ниво на луксуз и безбедност во животот.

Toj е знак на успех, но и знак на деловна активност. Во тој случај, лесно е да се заклучи зошто луѓето родени во овој знак, без оглед на тоа дали Сонцето или Месечината се наоѓаат во Јарец, обично се многу успешни во материјалните работи на животот.

Жената Стрелец сака луѓе, им верува до толку што понекогаш изгледа наивна, а нема да се смири се’ додека нејзините блиски не се среќни.

Што се однесува до љубовта, оваа жена може да се заљуби многу лесно и страствено. Како и секој воздушен и огнен знак, неа ја привлекува комуникацијата и нејзиниот ум честопати ја залажува дека е заљубена, иако нема силни чувства за некоја личност. Лесно се лаже затоа што тежнее за допири и личност која ќе ја направи среќна. Доколку премногу се потпира на другите, е тогаш доаѓа до проблем и ја загрозува својата среќа.

Секоја врска ѝ е особено значајна на жената Стрелец. Таа сака луѓе и многу им верува. Доколку мислите дека оваа жена треба да се промени во некој аспект, тогаш можеби е најдобро уште на стартот да се откажете од неа. Единствениот начин да биде среќна со партнерот е да ѝ е загарантиран личниот развој, но притоа да има и безусловно почитување меѓу нив.
Може ли да ѝ се верува на жената Стрелец?

Ова е жена која не може да лаже, дури и кога го сака тоа. Доколку видете девојка која очигледно лаже на испит, нејзиното сонце е најверојатно во знакот Стрелец. Таа навистина лесно се заљубува и истовремено може да биде заљубена во повеќе личности, но тоа не умее добро да го сокрие. Кога ќе одлучи да биде искрена во целсот, нејзиниот живот станува многу полесен.

ЈАРЕЦ

Мажот Јарец и жената Јарец знаат многу добро како да заработат пари. Тие не треба да бидат брилијантни, особено креативни, или невообичаени на кој било начин, но знаат и да се дисциплинираат, да бидат одговорни и истрајни во своите амбиции.

Со Јарецот, таа амбиција е претежно од материјална природа, а фактот дека заработуваат пари е целосно во знакот на природата на Јарецот. Со цврстина, склоност кон стекнување, одговорност, Јарците можат да се збогатат или да стекнат богатство таму каде што многу брилијантни и надарени типови не успеваат или не успеат да издржат до крај.

Жената Јарец е секогаш доминантна, полна со амбиција и научена на дисциплина. Таа е добро организирана и има трпение и одговорност. Секогаш знае што сака и знае како да дојде до посакуваното.
Со оваа жена секој ден неприкинато станувате се’ подобри и подобри… додека еден ден не сфатите дека од жаба сте станале принц кој ужива во почитта и авторитетот на сите околу себе. Таа го знаела ова уште додека сте биле жаба, но сепак, видела светло во вас и го знае крајниот резултат, па затоа и вложува во вашите односи. Се’она што бара од својот партнер е да покаже карактер и истрајност, а таа самата ќе ви даде пример за ова.

Жената Јарец може да ги преброди сите животни проблеми, а што и да се деси, таа успева да остане стабилна и мирна и веднаш тргнува да бара решение. Можеби во некои моменти ќе ви изгледа ладна и резервирана, но под таа површина се крие жена со одлична смисла за хумор која тежнее кон сигурност…

Не е во нејзина природа да се заљуби на прв поглед, ниту пак да губи време на бесмислен флерт за кој знае дека не води никаде. Љубовта за неа сериозна работа и ако некој ѝ се допаѓа, тогаш таа нема да чека судбината да го направи своето, туку секогаш е свесна за своите способности и ги презема работите во свои раце.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close