MAMA

Овенот сака трофеј, Лавот ја води играта и ви дозволува да мислите дека сте главни, Водолијата манипулира!Вака заведуваат хороскопските знаци

Кога тој преминува од зборови на дела, веќе сте „варени и печени“.

Секој знак има свој начин на заведување од зборови на дела.

Некои одат во акција веднаш, првиот впечаток им е доволен, некои имаат подоцнежно пројавување на знаци, некои никогаш не покажуваат дека биле освоени …

ОВЕН

ТОЈ – Кога тој преминува од зборови на дела, веќе сте „варени и печени“. Додека се свртите, тој веќе е во секоја ваша мисла, во секој момент, ден и месец. Ако тој број месеци воопшто достигне двоцифрен број, сметајте дека сте го чувале Овенот, бидејќи ако не сте го сториле, тој веќе е во нова кампања за освојување, бидејќи она што му е интересно е само – неосвојливо. Сè додека го избегнувате и мистериозно се насмевнувате, љубопитниот Овен ќе трча по вас.

ТАА – Нема да губи време со тебе, ако сфати дека не си нејзин „калибар“. Но, ако сте, подгответе се да и ’бидете достапни во кое било време од денот или ноќта, бидејќи„ Овенот “може да дизајнира сè, од појадок во кревет до романтичен викенд на море. И таа не сака да чека ниту една минута, бидејќи не и паѓа на памет да губи време со вас, ако не сте доволно машки, решени, шармантни и галантни.

Б И К

ТОЈ – Да беа сите мажи како Бик, жените дури и немаа проблеми во љубовта. Без оглед колку долго ве освоил, тој нема да ве пушти толку лесно откако ќе стане негов. И само негови! Подобро е да не ни помислувате на краткорочни решенија во форма на флерт со некој друг, ако моментално ве нервира неговата тврдоглавост: ќе се соочите со излив на бес еднаков на вулканска ерупција, ако тој се грижи за вас.

ТАА – Кога ќе сфати дека си маж на нејзиниот живот, ќе ги искористи сите адути на женственоста што ги има на располагање за да те задржи: заводлив изглед, ненадмината кулинарска вештина и женско однесување на кое би завидувале претставници на сите други хороскопски знаци. Радоста на животот и изгледот со кој им дава до знаење на своите ривали дека сте само „нејзини и божји“, ги држи повеќето мажи долго или засекогаш покрај жената Бик.

БЛИЗНАЦИ

ТОЈ – Тој знае дека ве освоил, дури и не му било проблем кога на човекот Близнак му е јасно дека е најсмешниот, најшармантниот и снаодливи во секое друштво. Но, што е следно, кога ќе мора да се дружи, да информира, да патува, да флертува и да побегне. Ако имате доволно доверба во него, разбирање за него и потребата од постојано подобрување во сите области на животот, тој ќе ги симне  ѕвездите од небото.

ТАА – Кога ја доби својата играчка, трофејот, како и да ве повика во нејзината имагинација (додека не ве освои), жената Близнаци ќе продолжи да игра, но со вас. Нема шанси да ви биде здодевно до неа во секој момент: ќе имате личен готвач (брза храна во кое било време од денот или ноќта), личен возач (до која било точка на земјината топка) и вечна девојка покрај вас.

РАК

ТОЈ – Колку што беше упорен во заведувањето и освојувањето на тебе, толку и човекот Рак ќе биде тврдоглав и ќе те задржи. И по безброј паузи, помирувања и ветувања дека ќе започнете одново, тој ќе продолжи сам: незадоволен од својот статус, ќе ја смени работата, ќе се кара со шефовите и ќе ве иритира што сте толку отфрлен. И така сè додека не се погрижи за вас и вашето семејство како што замислуваше: во голема куќа со домашни миленици во дворот каде што ќе играат вашите деца, а соседите ќе застанат на кафе. И „чаша разговор“.

ТАА – Со денови, месеци и години, ќе биде подготвена да ве гледа, да се среќавате, да ве заведувате и да освојува Кога конечно ќе успее во тоа, ќе се потруди никогаш да не ви одземе некој вкусен ручек, излегување во кафуле со пријателите и – самите во топол кревет. Ќе ви овозможи да живеете во заблуда за тоа како можете да правите што сакате, со кого сакате и кога и да ви падне на ум, и откако ќе се опуштите премногу, тие ќе им кажат сè на децата. Или твојата мајка, сестра, тетка или не дај Боже баба… и тогаш ниту едно море нема да те измие.

ЛАВ

ТОЈ – Ништо не е непобедливо за тој галантен шармер кој целата своја плата ќе ја потроши на 101 роза само за вас (плус шампањ, чоколади и парфем за кои сигурно знае дека ви е омилен). Бидејќи не му одолеавте, тој секогаш ќе ве третира како кралица во друштво, додека дома ќе очекува да му угодите. Колку побрзо го разберете тоа, толку полесно ќе можете да го споделите животот со маж Лав, кој ќе биде подготвен да седи во автомобил, воз или авион на полноќ, за да може да дојде за вас како вистински витез.

ТАА – Ако живееш во заблуда дека си ја освоил, тогаш подобро е да сфатиш на време: ти си нејзината цел, желба и потреба и таа не се смири се додека не ја освои својата победа – да те има. И штом еднаш ќе ве добие, жената Лавица ќе стори сé за да ве задржи: таа ќе стане зависна од вас (и вие сте среќни што ја наоѓате кога и да ви треба), а вие (сепак среќни) ќе мора да ги слушате нејзините желби, желби и команди што ќе звучат толку неодоливо и толку безусловно од нејзината уста.

ДЕВИЦА

ТОЈ – Бидејќи ве воодушеви со целото знаење од повеќето научни области и секојдневниот живот, мажот Девица ќе го избере вистинскиот момент за да преземе нешто. И токму кога мислевте дека го избрал, тој ќе ја смени тактиката од срамежливост или практичност. Дури и во моментите на најголема екстаза, тој нема да престане да ви кажува или да ви шепнува на увото сè што не сте сонувале дека ќе слушнете од него, па така малку по малку ќе започнете да го охрабрувате. И тој дури и не му треба повеќе!

ТАА – целата нејзина воздржаност и срамежливост, погледот надолу и чистотата на изразот со кој зрачи, стануваат помалку важни атрибути кога ќе сфати дека си станал нејзин човек. Покрај неа ќе имате сè што ви треба, од најеротската љубовница до најпосветената негувателка, но исто така ќе мора да ги следите нејзините правила: снабдувајте ја куќата со храна шест месеци однапред и – избришете ја бањата по секое туширање .

ВАГА

ТОЈ – Лесно му беше додека ви се додворуваше, ве бакнуваше за рака, флертуваше, носеше цвеќе и чоколади и ви ги даваше вашите омилени парфеми. И сето тоа со звуците на медитеранските зимзелени дрвја во романтичниот амбиент на еден ресторан. Само кога би можел да го издржи целиот свој живот со тебе така, тој би бил најсреќниот човек на светот.

ТАА – Не може да поднесе да ја запостави ниту еден момент, кога веќе ви го даде срцето на дланка. Врската со неа е многу лесна за одржување, колку и да изгледаше расипана Вага: дајте и ’комплименти секогаш кога ќе дојде од фризер или маникир, кажете два волшебни зборови„ Те сакам “секој ден (можеби преку СМС, особено ако сте некаде на патот ) и жената Вага ќе јаде од твојата рака. Но, ако почувствува дека „гледате низ неа“ додека мислите ви лутаат, таа многу бргу ќе побара утеха – со друг маж.

ШКОРПИЈА

ТОЈ – Дури и ако се обидете да му влезете во трага, откако тој ќе ве освои, нема да успеете. Ќе изгубите време, нерви и самодоверба размислувајќи каде се крие тој вечен заводник, додека човекот Шкорпија мистериозно ќе ве прикраде одзади и ќе ве собори од нозе со еден допир. И поглед. Никогаш нема да дозволи да одите предалеку во „истрагата“ за неговите движења, бидејќи веќе ќе бидете во неговата безбедна прегратка, на која обично нема да можете да одолеете.

ТАА – Се или ништо, нејзиното мото е за сè во животот, а особено во љубовта. Ако таа ве избра за нејзин маж, тогаш мора да го сфатите сериозно затоа што немате друг избор. Жената Шкорпија ќе ви постави највисоки можни стандарди, па меѓу трката за заработка и нејзиниот кревет, ќе ги скршите жиците и ќе се најдете во мрежата на Шкорпија. И токму тоа го чекаше: засекогаш со неа или никогаш повеќе. Но, ако жената Шкорпија ве сака, таа е исто така подготвена за уцена, само за да остане со неа.

СТРЕЛЕЦ

ТОЈ – Каква разлика помеѓу оној обичен заводник кој ве шармираше со својата насмевка на првиот состанок и овој лицемер кој внимателно следи што кажува соседството за вас (додека тој продолжува да ги докажува своите освојувачки способности на помлади и помлади партнери). Но, ако веќе сте се одлучиле за човек Стрелец, тогаш бидете подготвени да верувате само во неговите очи и уши, а не и на вашите. Точно, тој ќе даде се од себе за да не пропуштите ништо, освен него, и тоа многу често, а соседите ќе можат да ви завидуваат само.

ТАА – Бидејќи беше директна додека ве заведуваше и освојуваше, жената Стрелец е многу отворена во своите желби и потреби во секој ден од заедничкиот живот со вас. Откако ве избра за редок тип на маж на кого безрезервно ќе му се посвети (без оглед дали е ваш омилен специјалитет или желба да го посетите Дизниленд), жената Стрелец нема да дозволи да биде незадоволна.

ЈАРЕЦ

ТОЈ – Па, веќе ќе се изненадите со него, без оглед колку му се чинеше несмасен и срамежлив тој практичен, резервиран човек на кого му го дадовте срцето. Како неговите пријатели, тој ќе ве носи каде и да оди, сакале вие ​​или не. Всушност, нема да има причина за вашето незадоволство, бидејќи човекот Јарец никогаш нема да дозволи влакно да паѓа од вашата глава до него: тој ќе ве чува, ќе се грижи за вас и ќе ве гали до тој степен што ќе сакате еднаш и засекогаш да се зафатите во неговата цврста позиција. прегратка.

ТАА – Кога сака, тоа го добива: и кога ќе станеш нејзин избор, обично долго или цел живот, нема да ти биде лесно да ги задоволиш сите желби на жената Јарец. Ако во исто време можете да бидете замислен љубовник, посветен татко, добар домаќин и, пред сè, вечна движечка сила во сите нејзини амбициозни планови – тогаш сте го положиле испитот со жената Јарец. За возврат, таа нема да престане да ве фали и со текот на времето ќе се гордее со вас на својот измерен начин, со воодушевување дека нема да може да се сокрие.

ВОДОЛИЈА

ТОЈ – Сè му оди добро од моментот кога ќе ве освои, затоа што мажот Водолија знае како да ја задржи жената за која се грижи. Потребно му е само малку време да процени кои тактики ќе ги примени на вас, бидејќи тој е ненадминат манипулатор. Само кога ќе одлучите да му се налутите, тој ќе ве разоружа со покана да одите на патување до грчкиот остров за кој сонувавте, нов автомобил создаден за вас или водејќи љубов на некое тотално „лудо“ место. Иако ноншалантно ја крие својата посесивност и љубомора, тој никогаш нема да ве доведе во непријатна ситуација, дури и ако се сомнева во вас.

ТАА – Нема ништо што таа нема да стори за да ве задржи, откако ќе ве освои: секогаш ќе изгледа привлечно во нејзината „брендирана“ гардероба, ќе и стане најдобра пријателка на девојчето на кое сте се обиделе да и ’се додворувате во нејзините очи, ќе раскажува настани од заедничките патувања таа ќе биде главната sвезда, додека вие ќе се воодушевувате од нејзината приказна и мирисот на најновиот парфем што и го купивте. Фактот дека никој од неа нема да може да го изнесе зборот затоа што не е попаметен од неа, нема да ве вознемирува, се додека имате доволно силни нерви и доволно дебел паричник.

РИБА

ТОЈ – Без оглед колку (несмасно) ве заведе и на крајот ве освои, нема да можете толку лесно да го избегнете откако ќе паднете во мрежата на човек Риба. Иако нервите не му се јака страна, тој ќе биде со вас дома, најтрпеливиот и најкорисен човек на светот: тој ќе ви донесе појадок во кревет (со роза меѓу забите), ќе свари кафе и ќе служи на тераса додека разговарате со гости и ќе бидете убедени дека тој е само ваш.

ТАА – Сите вештини на заведување, освојување и чување на маж за кој се грижи се скоро вродени за жена Риби. Според неа, сè е дозволено во љубовта, така што таа нема да преземе ниту еден начин, метод или тактика за да ве задржи: од неа зрачи еротизмот дури и кога сечка зеленчук за вашата омилена салата, а нејзиниот изглед ветува најимагинативно уживање со вас, штом падне темнината… И кога владее ноќта, таа ќе владее над тебе. И на сите сетила.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close