Дом и семејство

Ниту оваа снаа не е погодена: Мајката на Дарко Лазиќ разочарана- таа му забрани да не повика на венчавката

Вели дека Катарина влијае на нејзиниот син...

Катарина, новата девојка на пејачот Дарко Лазиќ, внесе раздор во неговото семејство, а поради неа фолкерот веќе подолго време е во лоши односи со неговата мајка Бранка и братот Драган.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Како што пренесуваат медиумите, Дарко веќе некое време не контактира со нив, ниту пак оди во родниот Брестач, а информации за него добиваат од медиумите.

фото принтскрин

Мајката на Лазиќ призна дека е многу разочарана од постапките на нејзиниот син, за што најмногу ја обвинува новата снаа.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

-Не знам што му е на син ми, ниту каде е, ниту како е после таа нова операција. Ништо не ми кажува со месеци, а не ме контактира со денови. Не му требаше оваа операција. Ослабе и тренираше, изгледаше одлично… Сега какви црни операции? Навистина ме вознемири, бев под голем стрес откако слушнав. И јас бев болна. Не ми кажа ништо за тоа, тоа го видов во медиумите – изјавила Бранка за српскиот Курир и додаде:

фото принтскрин/Курир.рс

– Немам контакт со Катарина. Сигурно му кажала, сето тоа е нејзино масло. Дарко ја слуша слепо како да нема свој мозок. Сè што знам за мојот син, знам од медиумите. Ја заборави куќата и сите нас. Па што да кажам убаво за неа кога му забрани на Дарко да не покани на свадба? Вие ми кажавте дека се венчале. Слушнав и дека рекол дека не му е баш гајле што мислиме за неа и дека не живееме со нив. Да беше паметен, немаше да го каже тоа. Мене како мајка ми е тешко да го слушам тоа. Сето тоа е поради Катарина, но не е мал… Претпоставувам дека ќе се вразуми еден ден по се што помина во животот.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Во меѓувреме слушнав и дека мојот Дарко се оженил. Не ми се јавија, навистина не знам зошто. Тоа ќе треба да ги прашате двајцата. Тие најдобро го знаат тоа. Речиси една недела не контактирал ниту со својот брат. Што да кажам? Знае да сокрие такви работи, а бидејќи повторно е во врска со Катарина, знае да не контактира со мене со денови. Веројатно таа го замолила да не ни кажува. Секако дека ми е жал што не ни се јави на тој убав и среќен ден. Имав слушнато дека биле на патување заедно, но, добро… Сигурно имале некои поважни луѓе од нас што присуствувале на свадбата. Тоа е се што имам да кажам – изјавила Бранка за гореспоменатиот медиум веднаш по венчавката.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Инаку, самиот Дарко, кој минатата недела направи операција за затегнување на кожата, неодамна во изјава за медиумите изјави дека не чувствува потреба да одговара пред никого, дури ни пред семејството.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Кога мажот чувствува вистинска љубов, никому не се оправдува. Ката е постара од мене, никој од нас нема време за грешки. Не ми е гајле дали моето семејство дома ја прифаќа Ката. Тие не живеат со неа, јас. За прв пат се чувствувам како навистина да сум заљубен. Порано само мислев дека сум, но всушност бев незрел и не го сфатив на вистински начин. Ме боли увото како бившите ќе го толкуваат тоа што го кажав. Се најдобро за нив – изјави Лазиќ.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close