Кафе муабет

Николија проговори за РАЗДЕЛБАТА со Реља: По приказните за ДРАМАТА, пејачката откри – ЉУБОВТА НЕ Е ДОВОЛНА! (ФОТО)

Открила дека се е во најдобар ред...

Пејачката Николија Јовановиќ беше гостинка во емисијата „Амиџи шоу“ чиј водител е Огњен Амиџиќ, а по тој повод зборуваше за врската со саканиот партнер Рељко Поповиќ.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

Николија конечно стави крај на сите шпекулации.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

Прашањето кое Николија го доби во рубриката „Прашања од луѓе од Инстаграм“ е како успева да ја зачува љубовта со Реља, на што даде објаснување со кое ја откри нивната голема тајна.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

– Па, вака, бидејќи тој е на прво место. Љубовта е пред се и се е многу полесно кога има љубов, но не е доволна само љубовта, но комуникацијата и работата на врската на сите им е многу важна и мислам дека врската треба да се негува – објасни Николија.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

За потсетување, неодамна во јавноста се појави веста дека ќерката на Весна Змијанац, Николија Јовановиќ си замнала од сермејниот дом и наводно го оставила раперот Реља Поповиќ.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

Но тој се појави еден белградски настан, а по тој повод се осврна на темата за неговата сопруга Николија Јовановиќ и нејзината мајка Весна Змијанац.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

– На Николија и давам совети за кариерата, иако тоа не е совет, дома зборуваме за се, па не молчиме и кога се работи за песни, спотови, ги даваме нашите коментари. Често ме слуша, понекогаш не ме слуша и тоа е тоа. Не сакам на многу луѓе да им ја пуштам песната пред да излезе, но секако дека секогаш ја пуштам за Николија. Не се случило да рече „Не ми се допаѓа оваа песна, не ја снимај“. И се допаѓаат моите песни – изјави Реља Поповиќ, а иако медиумите пишуваа дека не е во добри односи со неговата баба Весна Змијанац, Реља сега ја откри вистинската вистина.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

– Имаме одлични односи – рекол Реља.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

Весна исто така неодамна се огласи по ситуацијата на аеродромот, која ги подгреа шпекулациите дека нешто не е во ред меѓу неа, нејзината ќерка Николија Јовановиќ и зетот Реља Поповиќ.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

Станува збор за тоа дека тие се однесувале како потполни странци, бидејќи со ист лет дошле во Белград, но од аеродромот заминале сосема одделно. Така Весна сама ги носела работите, без никаков контакт со ќерката и зетот.

Фото Инстаграм/Николија Јовановиќ

Сепак, Змијанац посочува дека ништо не е како што изгледало.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

– Во авионот седевме сосема одделно- јас бев на почетокот, тие на крајот. Не ми помогнаа со работите, бидејќи имав само еден куфер, има тркала, никој не треба да ми помага во тоа. На аеродром ме чекаше пријател, а тие се возеа со такси, беа четворица, со нив беа и менаџер и диџеј… – изјавила Весна за Телеграф.рс.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

Змијанац истакнува дека разговарала со ќерката и зетот на аеродромот во Цирих и дека секој си тргнал по својот пат во Белград. Таа тврди дека меѓу нив се е во ред.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

– На аеродромот во Цирих цело време бевме заедно, разговаравме. Треба да спиеме заедно за да мислите дека се е во ред? Секако дека сме во добри односи, дека се е во ред. Како може нешто да не е во ред? – изјави пејачката.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close