Кафе муабет

„Не ја градам кариерата на грбот на Брена, таа мене не ми е свекрва“ – Пријовиќ ја шокиpaше јавноста!

Александра не сака често да зборува за приватниот живот, но рече дека колегите не и простуваат што се омажила за Филип Живојиновиќ...

Пејачката Александра Пријовиќ и Лепа Брена отсекогаш имале коректен однос но во последно време во јавноста се шпекулира како сега не се согласуваат.

фото инстаграм/александра пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Александра не сака често да зборува за приватниот живот, но рече дека колегите не и простуваат што се омажила за Филип Живојиновиќ. Исто така, често и се припишува дека кариерата ја подигна на повисоко ниво благодарение на Брена и Филип.

фото инстаграм/александра пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

„Мојот брак е многу поголем проблем за моите колеги отколку мојата кариера. Мислам дека сите успеси би можеле да ми ги простат и да минат преку нив, но откако се омажив за Филип, тоа никогаш нема да ми го простат. Понекогаш испаѓа дека без Филип и Брена немаше да успеам. Акцентот е секогаш на него, без разлика што сама ги финансирам сите песни и спотови“, изјави Александра Пријовиќ.

Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

Таа тогаш решила да разјасни некои работи, па открила дека нејзината свекрва не е Лепа Брена.

„Морам пред се да кажам дека мојата свекрва не е Лепа Брена, туку мајката на Филип, Зорица“, рече Александра, а потоа додаде:

Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
Фото Инстаграм/ Филип Живојиновиќ

Брена е прекрасна жена која се грижи за семејството и е многу добар човек“, заклучила Александра и истакнала дека има прекрасен однос со Брена и Боба.

Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

За потсетување, Филип е дете на Боба и Зорица Десница, со која поранешниот тенисер беше само верен.
Јавноста често пати ја нарекува Пријовиќ, снаата на Лепа Брена, но тоа не е навистина така бидејќи Брена не е вистинска мајка на Филип.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ
Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

Брена и Боба стапија во брак во 1991 година, а ги имаат синовите Виктор и Стефан, а пејачката го прифати и Филип како свој син, па може и да се забележи дека тие навистина се во многу добри односи.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

Иако Боба е веќе три децении во брак со Лепа Брена сепак тој и Зорица и денес се во добри односи.

Фото Инстаграм/ Филип Живојиновиќ
Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Филип Живојиновиќ често објавува фотографии на Инстаграм со неговата мајка, која, како што вели, е неговата најголема и безусловна љубов. Па погледнете како изгледа вистинската снаа на Пријовиќ.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close