Дом и семејство

Не сте ја виделе во вакво издание: Јелена Ѓоковиќ го носи најмодерното парче за оваа година- сите коментираат за оваа промена

Ги доби сите пофалби...

Јелена Ѓоковиќ можеби е една од најкоментираните сопруги на спортисти кога е во прашање стилот.

фото инстаграм/Јелена Ѓоковиќ

Таа е позната по својот одмерен стил кој по потреба варира од деловен до елегантен до целосно кежуал, но сепак е наклонета кон минимализмот и покласични модни парчиња.

фото инстаграм/Јелена Ѓоковиќ

Јелена во една прилика откри и дека нема проблем со тоа едно парче облека да го носи повеќе пати доколку неа и се допаѓа и наиде на критики од фановите на Ноле.

фото принтскрин/инстаграм

Неодамна на својот Инстаграм профил сподели кратко видео од снимање, а на истото видео може да се види како позира совршено облечена па многумина се согласија дека ова е едно од најубавите нејзини изданија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)

Сопругата на Новак најчесто ја гледаме со едноставни, секојдневни фризури и без многу шминка, но овојпат блесна со полн сјај.

фото принтскрин

Косата и беше во раскошни локни а шминкерите одлично си ја завршија работата – розовиот кармин одлично и прилега.

Убавата белграѓанка за ова снимање избра многу елегантно, ефективно издание – женствен, атрактивен свилен комбинезон со дебели прерамки и ремен околу половината. Инаку, оваа креација доаѓа во прекрасна магента боја, која светски познатиот институт за бои Pantone ја прогласи за хит нијанса на 2023 година!

фото инстаграм/Јелена Ѓоковиќ

Инаку неодамна пејачката Милица Павловиќ откри дека се први сосетки со Јелена Ѓоковиќ и живеат во истиот елитен белградски станбен комплекс.

фото инстаграм/Јелена Ѓоковиќ

Тие со текот на времето се зближија, па не е чудно што пејачката беше избрана да придонесе со својата позната енергија на свадбата на братот на Ноле, Ѓорѓе Ѓоковиќ, која се одржа минатата година.

фото инстаграм/Јелена Ѓоковиќ

Така тие две подобро се запознале а пејачката била поласкана што настапила на еден ваков важен настан за семејството Ѓоковиќ.

фото Профимедиа

– Многу ми е драго што бев дел од таа убава приказна и верувајте првите две песни се преправав дека сум дама. Подоцна толку многу уживав и си поминав како да не сум дошла да пеам – рече Милица и потоа одговори на прашањето што мисли за сопругата на Новак Ѓоковиќ.

Фото Инстаграм/Јелена Ѓоковиќ

-Кога дојдов во Белград, пријателите ме прашаа каква е Јелена. Она што можам да го споделам со вас е дека жената има некаква енергија што не можете да ја игнорирате, многу специфична, пријатна, но… многу ми се допаѓа – изјави Милица за Блиц.

Фото Инстаграм/Јелена Ѓоковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close