Кафе муабет

Не сака да се венча со неа и живеат на различни адреси: Ова е 18 години помладата партнерка на Ѓорѓе Давид со која има и ќерка

Вели дека документот за брак не му значи ништо...

Музичарот Ѓорѓе Давид, кого последниве години го гледаме во жирито на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, е уникатен по многу нешта – од неговиот изглед и имиџ до неговите животни ставови.

Фото: Инстаграм/ Ѓорѓе Давид

Ѓорѓе Давид неколку години е во емотивна врска со 18 години помладата Ана Мирчетиќ, со која ја има ќерката Сташа. Освен што никогаш не застанале пред матичар, Ѓорѓе и Ана не живеат на иста адреса.

Фото: Инстаграм/ Ѓорѓе Давид

– Не живеам со семејството. Јас сум во еден стан, а Ана е со детето во друг. Се е во ред со нас, ја сакам сопругата повеќе од се на светот, но поради одредени животни околности моментално сме разделени – открил Ѓорѓе Давид во едно интервју.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

Тој ги посочи причините зошто никогаш не ја официјализирале својата врска:

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

– Мислам дека во 21 век таа хартија е форма која станува товар и која е надмината. Луѓето не можат да гарантираат верност, доверба и упорност со потпишување на едно парче хартија. Знам многу примери на прекрасни врски и љубов, каде луѓето најмногу се сакаа, но во моментот кога ќе го потпишат тој лист, приказната оди во надолна линија.

фото принтскрин

“Ми треба девојка која ќе изгледа добро, ќе биде расположена и која нема, кога станува збор за мене, да се занимава со гаќи. Ако се најдам во ситуација таа да се грижи за моите гаќи и кошули, а од друга страна јас се грижам за некои нејзини женски проблеми, мислам дека почнува да се крши таа магија и таа љубов во тој случај исчезнува многу брзо “, изјави тој за Grandnews.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

Ѓорѓе смета дека мажите во Србија мора да бидат витези, и дека жените треба да ја чуваат својата слобода.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

“Ние паѓаме на женски танги, на мини здолништа, на исончани нозе што се во потпетици. Во моментот кога ќе стане наша таа девојка, и ставаме бубреже, кога се шминка ја прашуваме каде оди, кога ќе се дотера и браниме да излегува итн.

Фото: Инстаграм/ Ѓорѓе Давид

“Што ќе ви е жена што никој не ја сака? Тоа е пропадна инвестиција, верувајте ми”, рече тој.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

„Се трудам максимално да ги исполнам сите обврски од сите страни, а кога се работи за бендот и шоу-програмата и театарот и секако семејството, но, реално, најмногу трпи семејството. Кога ќе се вработам, навлегувам или сто посто или не започнувам да работам, таков сум, велат дека е поврзано со хороскопскиот знак, ама мислам дека се работи за воспитување од страна на мајката кога се работи за нас мажите, а таа беше сериозен војник во нејзината работа и секогаш ми велеше: „Ако не си подготвен да ги поднесеш сите правила на циркусот во кој сакаш да влезеш, не ни влегувај “, рече Ѓорѓе, кој ја има ќерката Сташа на која и го посветува целото слободно време, и вели дека од него наследила многу.

Фото: Инстаграм/ Ѓорѓе Давид

Карактерот дефинитивно е на него па знае да го удри таму каде што најмногу го боли.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

„Ќерка ми е една стока помазана, потполно е на моја страна. Кога ме нема два-три дена, ме игнорира, што најмногу ме боли на светот, а всушност ме гледа од својот агол, под око кога мисли дека не гледам. А потоа кога ќе кажам „Добро, сакаме ли да се бакнеме?“ Доаѓа кај мене. Ова е најлошата можна казна што можам да ја добијам, игнорирањето, откри Ѓорѓе Давид, кој смета дека неговата ќерка е сè уште премала за социјалните мрежи.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

Има само осум години, па нема шанси да има профил на Инстаграм или Тик-Ток, тие млади мозоци се сунѓери и мислам дека е грешка да им се дозволи на децата да го прават тоа пред да наполнат четиринаесет години, затоа што мислам тоа е сериозна опасност, дете полуголо оди по улица, тоа е за провокација на лудаци, кои ги има многу“, го објасни својот став по тоа прашање.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

Има некои работи каде што сум премногу строг и Ана веќе ме осудува, бидејќи таа е единствената што може да ме омекне, и почнуваат сериозни критики кон мене како татко“, изјави рокерот.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close