Кафе муабет

Неџла и Бали Бег имаат посебна причина за славење: Најубавиот турски пар чека принова!

Ќе имаат уште едно бебе...

Актерскиот пар Бурак Озчивит и Фахрије Евџен важат за еден од најхармоничните турски парови.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Освен што се исклучително успешни на деловен план, може да се каже дека им цветаат рози и на приватно поле.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Имено, Фахрије повторно е бремена а како што јавуваат турските медиуми се уште не го знаат полот.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Ова беше и причината поради која актерката се откажа од снимањето на серијата „Алпарслан“.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Не криеја дека со нетрпение очекуваат уште едно дете, и дека едвај чекаат да го дознаат полот.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Парот сака да дознае дали Каран ќе добие братче или сестричка.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Инаку Фахрие Евџен и Бурак Озчивит важат за едни од најубавите актерски парови во Турција, а додека тамошните медиуми ги разведуваа со месеци, се чини дека тие никогаш не биле посреќни.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Не само што семејството Озчивит никогаш не било среќно, туку сега има посебна причина за тоа.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Шармантниот актер и убавата Фахрие ја прославија четвртата годишнина од бракот. Иако досега не ги коментираше наводите, особено оние за развод, овојпат реши да докаже дека тие не се точни. А дека нема причина за грижа потврдуваат и идиличните фотографии и веста за приновата.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Каран е роден на 14 април 2019 година, а секоја негова фотографија ги воодушевува обожавателите на познатите родители.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Фахрие во една прилика зборуваше и за промените што и се случиле во животот откако во 2019 го роди Каран.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

„Отсекогаш мислев дека добро управувам со моето време и бев горда на самата себеси, бидејќи тука беше универзитетот, мојот деловен живот, успеав успешно да го менаџирам сето тоа, но откако бебето влезе во мојот живот, видов дека не е баш така лесно, тоа потполно го преврте мојот ритам“.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

„Тоа е така затоа што бебето има свој ритам и мајката мора да одви време за него“, зборуваше актерката на состанокот.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

„Долго време немав поддршка од никого, освен од Бурак. Од тие причини дојде и до сериозни промени во мојот живот“ изјави Фахрие.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

„Станав многу поемоционална откако станав мајка. Но два главни проблеми почнаа да ме болат многу.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Дали секое бебе расте под еднакви услови? И дали секое семејство може да се грижи за своето бебе под еднакви услови? По некое време почнав многу длабоко да ја чувствувам оваа тема“, изјави Евџен.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
фото Инстаграм/Фахрие Евџен
фото Инстаграм/Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close