Кафе муабет

Оваа жена има 31 година, 11 деца и отворено признава дека сака УШТЕ

На свои 16 години го добила првото дете...

31-годишната Британи од Канзас првото дете го добила неколку дена по нејзиниот 16-ти роденден. Тоа било во 2004 година, а оттогаш добила уште десет деца.

Покрај тоа што има големо семејство, но и високи трошоци во животот, признава дека не е подготвена да прекине тука и дека очајно сака уште деца. Сакала да има 15 потомци.

View this post on Instagram

It’s Day 1! Day 1 of my journey to a healthier me. A couple nights ago I was laying in bed watching tv with Chris and thinking about sick I feel. Almost every evening my stomach and my head hurts. I know it’s because of what I am eating. I was thinking how I really want to eat better but I wish I had some kind of PLAN. The very next day a friend of mine @annemarie_plus_3 messaged me and asked me if I’d be interested in joining her over the next 6 weeks to feel better and have more energy. I was like YES!! Timing couldn’t have been better. I’m so ready for this! Triplets was/is a whole new ballgame for me…especially my body. I’m 5’2 and usually after each baby I end up back to about 135lbs without trying. After the triplets though I haven’t been able to lose at all. I’m at 155 and have been since they were born. (I weighed 120 when I met my Chris ?) I’m very excited to start FASTer Way to Fat Loss. Thank you Anne for thinking of me and @kellymmeinke for giving me this opportunity. ?

A post shared by Britni Church (@our_large_family_life) on

Неделно троши 300 долари само за прехранмеби и хигиенски производи.

„Се надевам дека наскоро ќе добиеме една ќерка. Никогаш не помислував дека ќе имам повеќе од 15 деца, но не и 11. Мислев дека максимум ќе имам четири“, вели Британи.

Првите пет деца ги добила во брак со првиот сопруг, додека останатите ги добила откако е во брак со 28-годишниот Хрис. Три години била самохрана мајка.

View this post on Instagram

I FINALLY got a picture of all the kids together. ? #11kids #bigfamily #ilovemykiddos

A post shared by Britni Church (@our_large_family_life) on

„Ми беше срам кога останав бремена со шестото дете, затоа што сакав сите мои деца да имаат ист татко. Но, кога се роди, бев толку пресреќна, па целиот срам исчезна“, додава таа.

Не се грижи што зборуваат другите, ужива во своето големо семејство. Секој ден станува во 7 часот за да ги заврши сите обврски. Подготвува појадок и ја проверува електронската пошта додека пие кафе. Потоа пере облека, а Крис ги разносува децата во училиште.

После ручекот ги успива малите, а потоа си остава време за себе и за своето хоби. Потоа подготвува вечера и ги извршува остатокот од домаќинските работи. Сите деца се во кревет до 21 часот, а таа тогаш ужива во омилените серии.

Британи и Крис живеат во куќа со пет спални соби.

„Ако се’ биде по план, се надевам дека ќе изградиме куќа на село, со езеро, затоа што Крис сака риболов. Би сакале да имаме и некои животни, можеби две кучиња и мачка за почеток“, заклучува таа.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close