Кафе муабет

Нема да верувате колку пари заработија Луна и Марко од видеото во кое ја покажуваат ќеркичката Миа!

Според проценките на страницата Jutjuber.me, само за тој клип, тие двајца заработиле 5.000 евра за еден ден...

Луна Џогани и Марко Миjковиќ заработија 5.000 евра за еден ден од едно видео на Јутјуб каде ја претставија својата ќерка Миа, пишува српски Курир.

фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Одамна е јасно дека оваа брачна двојка е исклучително популарна, но се чини дека нивните обожаватели се побројни од ден на ден.

Фановите го следат секој чекор на Луна и Марко, и на Инстаграм и на другите социјални мрежи. Тие двајца се повеќе го развиваат својот канал на Јутјуб, на кој објавуваа клипови од секојдневниот живот речиси секој ден во последните месеци, а особено беа активни за време на бременоста на Луна. Така, можевме да видиме и да откриеме што сака да прави Џогани во текот на денот, што готви, која е омилената храна на Марко и многу повеќе.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото принтскрин
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

По раѓањето на нивната ќерка, тие направија кратка пауза и не снимаа нови видеа бидејќи сакаа да се посветат на својата сакана. Првиот клип после долго време беше оној во кој ја претставија Мија, а тоа, очекувано, предизвика големо внимание. За само еден ден, тоа видео беше прегледано дури 500.000 пати, што е повеќе од добро. Според проценките на страницата Jutjuber.me, само за тој клип, тие двајца заработиле 5.000 евра за еден ден.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото Инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Покрај тоа, тие објавија и други клипови, како оној во кој покажаа како изгледа нивниот нов стан, од кој заработија и приближно слична сума пари, а многу гледаната снимка беше и онаа што покажува како пазарат во неделите.

Според проценките на споменатата страница, Луна и Марко само за два месеци заработиле околу 12.000 евра од видеата на Јутјуб. Сметајќи на фактот дека нивниот бизнис ќе се шири се повеќе и дека ќе заработуваат многу пари од секое видео, Миjковиќ и Џогани неодамна изјавија дека не им паѓа на памет повторно да влезат во реално шоу и дека целта им е да имаат свое шоу преку YouTube канал.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Гордите родители, најавија дека Миа ќе ја покажуваат на својот канал, но и ги замолија фановите и медиумите да не го прикажуваа лицето на нивната ќерка. По видеото коментарите веднаш почнаа да се редат, а најголем број од фановите заклучија дека малото девојче личи на таткото.

Да потсетиме, Марко Миљаковиќ и Луна Џогани ја започнаа врската во Задруга, а набргу по излегувањето од шоуто се роди и малата Миа, како круна на нивната љубов. Инаку, во последно време почна да се шушка дека тие двајцата со ќерката ќе влезат во Задруга, нo Џогани тоа го демантираше.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Од овие причини Луна Џогани реши се огласи од Копаоник во врска со гласините дека преговара за влегување во шоуто „Задруга 5“ откако сопственикот на телевизијата Пинк, Жељко Митровиќ, најави дека последната сезона од споменатото ријалити ќе ги собере неговите најголеми ѕвезди.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

„Ние сме тука веќе неколку дена и навистина ни е многу убаво, но ова видео не е посветено на тоа, туку на демантот што имам потреба да го кажам. Секој ден се зборува за тоа, како тоа дека навистина е така и дека ќе се случи. Не сакам повеќе да имам ништо со никаков ријалити програм. Ријалити програмот е моето минато, таму поминав 3 години. Немам повеќе потреба да пишувам за тоа дали ќе влезам, посебно не со моето бебе. Имам потреба да демантирам, затоа што не сакам било кој да мисли дека воопшто ќе се размислува за тоа, а камоли да се согласам и да влезам“ истакна Луна во своето обраќање.
Таа потоа продолжи дека е точно тоа дека многу пати кажаа дека нема да влезе, но овој пат навистина има голема причина за тоа.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Мојот живот навистина е онаков каков што отсекогаш сум сакала да биде, среќна сум, апсолутно ми оди, и на деловен и на приватен план. И јас сум супер, истакна таа и додаде дека во овие програми влегувала кога навистина не била добро и кога едноставно морала да влезе.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Тоа беше единствениот начин да бидам добро и да се извлечам од некои дупки во кои што пропаднав. Сега апсолутно немам ни една причина заради која би влегла во ријалитито. Исполнета сум максимално и сакам на овој начин да демантирам дека ќе влезам во било какво ријалити.

фото инстаграм/Луна Џогани

„Тоа не е нешто што може да се избрише, јас не бегам од тоа, но тоа е моето минато. Мојата иднина е слободен живот, моето семејство, мојот маж, моето дете, Тоа е она на што ќе бидам фокусирана“, соопшти Луна.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close