Новости

“На апарати е, немам сила да зборувам”: Мажот на познатата пејачка е во болница и води тешка битка!

Весна Ривас поминува низ тежок период

Сопругот на пејачката и реалити ѕвезда, Весна Ривас е во болница и се бори за живот. Тој има сериозни здравствени проблеми.

Весна на Инстаграм објави дека минува низ тежок период, бидејќи нејзиниот сопруг, како што изјави, е поврзан на апарати за дишење.

– Ќе успееш напиша пејачката во описот на фотографијата која ја сподели од нејзиниот сопруг. 

Следуваа коментари каде и самата пејачка напиша дека не станува збор за вирус на корона, за кој многумина помислија дека е причина за лошата здравствена состојба на нејзиниот сопруг.

 

– Не е заболен од корона мојот Старец – напиша пејачката во коментарите под својот пост, а потоа како одговор на еден пријател додаде:

– Сè уште води борба, приклучен е на машини! Немам сила да зборувам затоа и не ти се јавувам. Молете се!

Инаку сопругот на Весна Ривас никогаш не се појавува во јавноста. За нивниот приватен живот многу малку се знае, а познато е само дека Весна и Драган имаат син единец кој неодамна се ожени и има дете.

 

Весна Ривас ја повторно невина на 51 година

 

 

На трендот што го започна водителката Сузана Манчиќ се придружи и Весна Ривас, која, како што пишуваше Ало, претрпе третман на ваги*ата пред да влезе во реалното шоу  „Парови“, но таа отиде и чекор подалеку.

За да ја врати својата невиност, таа го зашила хименот, па сега е повторно невина, иако има 50 години. Таа важи за една од оние јавни личности кои немаат влакна на јазикот, па јавно призна дека  отишла да го подмлади меѓуножјето.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close