Кафе муабет

Најславното момче во регионот го слави својот прв роденден: Маја Шупут посвети емотивна порака на своето синче!

Блум наполни една годинка...

Хрватската пејачка Маја Шупут на својот Инстаграм профил сподели среќни вести. Имено гордата мајка објави дека нејзиното синче Блум го прослави првиот роденден.

фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут

Таа на својот Инстаграм профил покажа и како изгледа роденденската прослава, но и со трогателни зборови му го честиташе роденденот на својот син.

фото инстаграм/Маја Шупут

-Среќен роденден на најголемата љубов во мојот живот ! Ти благодарам за најубавата, највозбудливата и најемотивната година досега. Ти си сè што може да посака една мајка, најискрената и најрадосната душа полна со љубов. Те сакам до небо и назад и така натаму 365 дена и засекогаш. Нека биде најсреќниот 1 роденден, напиша пејачката.

фото инстаграм/Маја Шупут

Покрај честитките, Маја објави неколку фотографии од своето момче. Нејзините придружници беа воодушевени од малиот Блум. Момчето одамна ги освои срцата на обожавателите на Маја.

фото инстаграм/Маја Шупут

Нејзините обожаватели секојдневно уживаат во авантурите и деталите од нејзиниот семеен живот, кои таа ги споделува на својот Инстаграм профил.

фото инстаграм/Маја Шупут

Секако најголем интерес кај јавноста уште за време на бременоста, пројави името што двојката реш да му го даде на своето синче.

фото инстаграм/Маја Шупут

Имено на почетокот Маја велеше дека нема да биде традиционално хрватско име и наиде на низа негативни коментари.

фото инстаграм/Маја Шупут

Таа и сопругот Ненад во последен момент се решија да му го дадат името Блум на својот наследник.

фото инстаграм

– Кога го донесовме дома, го гледавме со часови, сфативме дека тој е толку симпатичен, тој е едноставно Блум. Името е кратко, името е модерно, ова е 21 век и времињата се менуваат колку и тоа да не му се допаѓа некому. На крајот на денот, на никој не треба да му се допаѓа, тоа е навистина наш избор и името ќе го носи моето дете – раскажува г-ѓа Шупут Татаринов.

фото иснтаграм

Таа исто така се пофали дека во слатките грижи и обврски и помага нејзиниот сопруг.

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

– Досега ги правиме сите ноќни стражари заедно, кога детето се буди, ние двајцата скокаме од креветот. Нема спиење, ние сме солидарни во ноќниот сегмент и никој од нас не сака да спие додека бебето плаче, му се менува пелена или се храни, дури и тоа не беше дел од договорот, но едноставно никој од нас не сака да пропушти момент со Блум- вели Маја.

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

Маја и претходно зборуваше дека нејзниот сопруг многу и помага, и дека воглавно тој е задолжен за ручекот.

фото инстаграм/Маја Шупут

– Мојот сопруг готви, јас само понекогаш чистам лук, дури и тоа не го правам добро. Она што го правам не е во ред, кога имаше карантин, чистев, но не би го правела тоа повторно. Јас не сум домаќинка, самата помисла да одам да чистам, да бришам прозорци, тоа ме нервира, но тоа е затоа што не можам. Не се сите за се. Јас можам да направам нешто да јадам, не е дека не можам, но нема да биде толку добро – признава таа.

фото инстаграм/Маја Шупут

Инаку по сите критики кои ги доби за името на детето, Маја на својата објава на Инстаграм објави дека според речникот на Кембриџ, зборот „блум“ значи здравје, убав изглед и енергија, а се повикала и на Names.org, наведувајќи дека името Блум значи „златно срце“ и „ пламен на змеј ‘. Блум, покрај цвеќето, го симболизира и челикот.

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут
Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close