MAMA

Многу помлади жени и завидуваат, верувале или не, оваа жена има 70 години: Благодарение на оваа едноставна навика! (ФОТО)

Многу помлади жени, исто така и завидуваат на нејзиниот изглед

Многу помлади жени, исто така и завидуваат на нејзиниот изглед.

На 70-годишна возраст, таа е на насловните страници на многу списанија и гордо шета низ модната писта.Кога ќе ги погледнете фотографиите на оваа жена, тешко дека ќе помислите дека има повеќе од 50 години. Со својот изглед и широка насмевка, таа привлекува многу внимание се чувствува во неговата кожа.

Овој дански модел кој ги воодушеви сите со својата совршена фигура и добро негуваниот изглед, верувале или не, има 70 години. Задоволството може да се види на нејзиното лице, таа едноставно зрачи со позитивна енергија и вели дека тоа е клучот за добриот изглед. „Кога се чувствувате добро во вашата кожа, можете да го видите на лицето.“

„Никогаш не сонував да бидам модел, но тоа беше само наменето за мене, и уште помалку размислував дека тоа ќе ми се оствари во моите поодминати години“.

Таа признава дека денес се чувствува многу подобро во нејзината кожа, сè затоа што престанала да се оптоварува со изглед и брка совршенство.

“Звучи глупо, но кога некој ќе престане да размислува за одредени работи, тие ми се случуваат самостојно. Кога бев помлада, постојано размислував за килограми и не бев среќна во мојата кожа. Денес сум сосема друга личност.”

„Ако девојките биле помалку заинтересирани за изгледот и бркање на некои наметнати идеали, сигурен сум дека тие би уживале во животот многу повеќе. Но, претпоставувам дека сите ќе ја научиме таа лекција само многу години подоцна“.

Иако зачекори во 8-та деценија од нејзиниот живот, Пиа Гронинг воопшто не забави. Таа работи напорно и ги шета модните писти, но и ги поздравува кориците на многу списанија. Оваа жена е вистинска инспирација и доказ дека не постојат пречки во животот и дека сè може да се постигне, да се постигне успешна кариера, да се оствари исполнет живот и да изгледа добро. Тајната на добриот изглед е едноставна.

Пиа е поддржувач на природниот изглед, гледајте што јаде, но не се откажува од слатките. Таа практикува јога и прошетки редовно и таа е сигурна затоа се чувствува одлично, а потоа тоа се одразува и на нејзиниот физички изглед.

„Единствената вистина е, несреќниот човек не може да изгледа добро. Многу жени го закопуваат своето незадоволство од големи количини храна, а потоа тие се несреќни затоа што килограмите им се накачени“.

“Чистиот ум и редовната физичка активност се клучот за добриот изглед. Јас не се откажувам од ништо. Јас сум само умерена. Јадам умерено, умерено вежбам и тоа ми дава одлични резултати”, заклучува таа. Што се однесува до естетските операции, мислам дека на ниту една жена не и треба. Смешно ми е што жените се толку оперирани поради тоа што дури и не личат на тие луѓе пред корекциите “.

„Жената треба да остаре со достоинство“.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close