MAMA

Ми треба пауза: Ме осудуваат затоа што за децата се грижат баба и дедо

Овој пат ја нарекоа „мрзлива“ затоа што таа ја „префрли“ грижата за децата на нејзините родители

Мајката на две деца која е и инфлуенсерка Кејтлин Фладер веќе неколку пати се најде на мета на критики

Тие тврдеа дека нејзиниот син и е домашно милениче, а потоа ја осудија затоа што нејзините деца носат ефтина облека додека таа купува брендирани крпи за себе.

Овој пат ја нарекоа „мрзлива“ затоа што таа ја „префрли“ грижата за децата на нејзините родители инсистирајќи дека и треба повеќе време за себе.

Како што и самата призна, нејзините деца барем еднаш неделно остануваат преку ноќ со своите баби и дедовци и таа е подготвена да одговори на критиките со кои постојано се соочува. Пред некој ден таа напиша дека време е децата да поминат време со нивните баби и дедовци? Не знам кога стана толку ненормално што децата имаат добри, блиски односи со баби и дедовци “, напиша таа на Фејсбук.

„Моите родители со нетрпение чекаат да ги чуваат моите деца еднаш неделно и да планираат толку многу возбудливи активности со нив“, додаде таа, „Моите деца исто така едвај чекаат да можат да го поминат целиот ден со баби и дедовци и постојано да прашуваат кога можат повторно да ги посетат. ”

“Јас ќе бидам засекогаш благодарна што моите деца се толку блиски со своите баби и дедовци. Тоа е една од најважните врски што некогаш ќе ги имаат”, заклучила таа. Нејзината објава собра бројни лајкови, а многумина, исто така, истакнаа во коментарите колку ја ценат нејзината искреност.

“Сакав да одам кај баба и дедо кога бев дете. И јас сум благодарен што можев да поминувам толку многу време со нив, бидејќи сега мојата врска со нив е неверојатна”,„Само сакаша да се одмораш“, „Ти си мрзелива мајка“ беа дел од коментарите.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close