Кафе муабет

Мајка ми нема да ми бира девојки, не ја сакам Наташа- синот на Злата искрено за Родиќ!

Злата неколку пати изјавила дека би сакала најстара сестра Родиќ да и биде снаа...

Во последните неколку месеци постојано се пишува за врската на синот на Злата Петровиќ и Зоран Пејиќ Пеја, Јован Пејиќ и неговата наводна љубовна врска со Наташа.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

На јавноста и е познат уште од мал, а во последно време се зборува дека иако е дете на познати родители, заработува 33.000 динари и работи во магацин.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Исто така, често се шпекулираше за неговата врска со Наташа Родиќ, а неговата мајка Злата неколку пати изјавила дека би сакала најстара сестра Родиќ да и биде снаа.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Тој сега за медиумите откри дали му пречи што неговото име се појавува на порталите.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Од една страна ми пречи, од друга страна не. Моите родители се познати. Најчесто сите знаат кои се. Моите родители отсекогаш биле фер и коректни кон мене. Сакав да станам независен, да живеам без нивна помош. Мило ми е што сум во медиумите затоа што тоа е во позитивна смисла – рече Јован, и го коментираше тоа што пишува дека работи за 30.000 динари во бутик.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

-Работам во трговски центар, во посериозна фирма во Србија. Не можам да ја откријам таа сума, но можам да кажам дека никогаш не сум работел за минималец, но не е срамота да се работи за минималец. Имам 21 година и никогаш не би понижил некој што работи за тие пари. Јас сум некој кој е чесен, добар, скромен… Па и тие 30.000 динари воопшто не се толку лоши.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Мојата работа е и продавач и магационер и чистач и се… Работам во магацин два-три дена, пакувам, местам, средувам… Бев и продавач. . Моментално сум на повисока позиција, напредував – изјавил за медиумите синот на Злата Петровиќ и открил што му кажале родителите кога решил да се вработи.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Ми рекоа: „Сине, имаш се, за што би се вработил?“, додека јас гледав, дека ќе се пронајдам преку работа, дека ќе се изградам, дека ќе можам да зборувам на некој за таа работа, па еве ме сега… Сè уште не сум купил мој стан…

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Јован зборуваше и за врската со невенчаната сестра Родиќ, Наташа.

– Отсекогаш сум бил џентлмен кон дамите и никогаш не сум рекол ништо лошо за нив, а не сум со никого. Секогаш им дозволувам да зборуваат за тоа. Никогаш не сум се пофалил дека сум со некоја девојка.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

За Наташа можам да кажам само прекрасни зборови, но со неа никогаш не сум имал ништо повеќе од пријателство – рече Пејиќ и додаде:

– Па, излеговме и бевме кај кумот Мирко, разговаравме… Ја гледам како другарка и би сакал да остане така – вели Јован за „Телеграф“ и открива дали Наташа е девојката со која би можел да биде во иднина…

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Наташа е многу добра девојка, но е 10 години постара од мене… Кој знае. Можеби за околу 10 години ќе најдам сè во неа, но за сега не.

фото инстаграм/Наташа Родиќ

Бидејќи неговата мајка Злата има само пофални зборови за Наташа Родиќ, Јован сега кажа што мисли за тоа:

фото инстаграм/Наташа Родиќ
фото инстаграм/Наташа Родиќ

– Додека сме помали гледаме постари девојки, а подоцна веројатно ќе бараме помлади… Мама ја сака Наташа бидејќи таа и нејзините сестри се многу културни девојки и би ѝ било мило да бидам со Наташа. Но, тука првенствено се прашувам јас, а не мајка ми.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

Наташа го покажа момчето!

Пред извесно време и Наташа реши да стави крај на овие гласини па го покажа своето момче.
Родиќ на социјалните мрежи конечно сподели фотографија со своето момче и предизвика лавина коментари.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ
Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

Богдана Ражнатовиќ, нејзината сестра, но и Зорана Шијан, сестрата на Мирко Шијан, веднаш коментираа под објавата.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ
Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

Пејачката Лена Чолак накратко напиша:

Фото Инстаграм/Наташа Родиќ
Фото Инстаграм/Наташа Родиќ

– Колку ве сакам во пакет!

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close