Кафе муабет

Марко се расплака: Не го очекуваше ова од Луна- нема да верувате што му направи и тоа заедно со ќерката Миа!

Гордиот тато не можеше да ја сокрие среќата...

Луна Џогани неодамна се врати од Америка каде, како што рече, ги наполнила батериите, а по враќањето во Србија ја дочекаа прекрасни вести.

фото инстаграм/Луна Џогани

Имено, победничката на „Задруга 2“ денеска на своите следбеници им откри дека повторно е бремена.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Дали сме подготвени? Цел ден се тресев, цела се тресев, едвај чекав да дојдеме – рекла Луна, која направила тест за бременост, на кој се гледале две цртки.

фото инстаграм/Луна Џогани

Луна на уникатен начин му ја соопшти веста за втората бременост на нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ. Имено таа ја натерала ќерка си да му го однесе позитивниот тест, а тој од среќа остана во шок.

Фото Принтскрин/Јутјуб

– Дали е можно? Пристигнува четвртиот член. Ти доаѓа друштво. Одлично! Ти благодарам око за оваа убава вест, во шок сум – рече Марко додека се прегрнуваа.

Веста за бременоста ја објави и нејзината сестра Нина која објави аудио снимка на која се слуша како плаче од среќа.

фото инстаграм/Луна Џогани

“Не ми се верува, многу сум среќна. Секоја година вака да плачеме”, рекла Нина.

фото инстаграм/Луна Џогани

Да потсетиме, Луна веќе ја има ќерката Миа, која во јуни го прослави својот прв роденден.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Мајчинството е најлесната и најтешката работа, нема ништо поубаво, нема поубава титула и поубав период од животот. Може да биде многу тешко, но тоа е нормално. Уживам во сето тоа и мислам дека навистина добро поминав со оглед на тоа што немам бебиситерки или некоја посебна помош, освен семејството. Одлично се снаоѓам, задоволна сум и навистина го давам својот максимум, рече Луна во едно интервју по породувањето со ќерката Миа.

фото инстаграм/Луна Џогани

Таа откри дека иако се труди да не ги оптоварува другите членови на семејството, таа со задоволство ги прифаќа советите и помошта.

фото принтскрин

– Се консултирам со мајка ми бидејќи има многу искуство и може да ми го даде најдобриот совет. Она што го добив како совет од мајка ми, е да и давам на ќерка ми многу љубов, нежност и да имам трпение. Тоа е најдобриот совет, најважно е да порасне во семејство во кое е многу сакана – искрена беше Луна.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Марко во една прилика откри како се снашол во улога на татко:

Фото Инстаграм/Луна Џогани

– Ќерка ми е супер, првите два месеци постојано се будеше. Бевме подготвени за тоа. По два месеци почна нормално да спие. Се си доаѓа на свое, Миа цело време се смее. Таа е многу позитивно и задоволно дете.

фото инстаграм/Луна Џогани

-Планираме проширување на семејството. Сакам Луна да одмори од породувањето, но разликата меѓу децата да биде што е можно помала за да можат заедно да одат во градинка и да се дружат. Работиме на различни проекти, се трудиме. Размислуваме за се што е големо – рече Марко Миљковиќ за „Блиц“.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close