Кафе муабет

Марија Шерифовиќ и кажа “ДА” на оваа убавица- јавноста ги поврзуваше а тие негираа, сега се е јасно…

Ја одобри новата песна на Џејла...

За односот на Марија и Џејла Рамовиќ многу се шпекулираше во медиумите. Пејачките с емногу блиски и поради тоа многумина помислија дека има нешто повеќе од пријателство но и двете ги негираа тие написи.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Двете неверојатно талентирани пејачки својата соработка ја започнаа во 2018 година. Таа година убавата Џејла Рамовиќ се пријави на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, а поради сплет на околности токму Марија ја зема во својот тим, односно прифати да биде нејзин ментор.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

По една година работа и дружење Марија успеа да ја однесе Џејла до победа но поради нивното пријателство медиумите извесен ги поврзуваа.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Врската меѓу Марија Шерифовиќ и Џејла Рамовиќ често се толкуваше како љубов, а иако и двете ја негираа емотивна врска, јавноста не престана да се сомнева дека меѓу поп пејачите има нешто повеќе од пријателство. Како што се испостави, сомневањата беа без никаква основа.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Колку и да напредувала Џејла која зад себе има еден хит „Руине“ а новата песна „Спарта“ која веќе има над два милиони прегледи е причина за нејзината популарност, сепак таблоидите сè уште ја споменуваат нејзината романса со Марија.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

И покрај шпекулациите на таа тема, врската меѓу Марија Шерифовиќ и Џејла Рамовиќ никогаш не била разнишана.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Џејла и понатаму ја смета Марија за нејзин најдобар советник, па не е чудно што таа го побара нејзиното мислење во врска со новата песна и спотот што го сними со нејзините сестри во Исланд.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Џејла откри декабила пресреќна кога Марија и кажала да. Не крие дека нејзиното мислење и е особено важно и дека ја почитува како некој кој и донел победа и и го покажал патот до успехот.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

– Марија го виде новиот спот и прва ја слушна песната. Кога рече дека ова е одлично, сите бевме среќни и тоа е тоа. Добивме амин од неа – изјави Џаила, која доби зелено светло и милиони прегледи од публиката.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Неодамна Џејла беше гостинка кај Огњен Амиџиќ во емисијата „Амиџи шоу“ каде водителот без влакна на јазикот ја праша дали била во врска со Марија.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Најмногу ве поврзуваа со Марија Шерифовиќ, која е вистината? – праша Огњен.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ м

– Пишуваа разни наслови. Претпоставувам дека така се чувствувале луѓето, не можеле да ми најдат ништо, па така ја измислиле приказната со Марија со која сум блиска. Таа ми беше ментор, а потоа ја продолживме соработката. Тоа е пријателски однос – објаснила Џејла.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

За нивниот однос претходно зборуваше и Марија Шерифовиќ.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Во последно време слушам од пријатели дека никој нема самодоверба кога станува збор за почеток на нешто ново. Ги немам овие проблеми, правам чекор и никогаш не чекам, низ смеа изјавила Марија.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Марија во оваа прилика се осврна и на наводната врска со младата пејачка Џејла Рамовиќ, за која често пишуваа некои медиуми. На прашањето каква е нивната врска таа остро одговори.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Пријателски-бизнис и би сакала таа приказна еднаш засекогаш да престане. Никој не се води од тоа како му е на некој кога чита вакви измислици, како и дека во неколку моменти сериозно се претера. Затоа навистина оставете ја девојката на мира!, изјави Марија.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ м

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close