Кафе муабет

МАРИНА НАПРАВИЛА ХАОС ВО ДОМОТ НА ДАРКО: Бесна на Дарко и Барбара влетала во куќата- свекрвата едвај ги раздвоила!

Марина дознала дека во Брестач е и Барбара, што наводно предизвикало скандал...

Марина Гагиќ неколку пати истакна дека не сака Дарко да го гледа синот кога е присутна и неговата девојка Барбара!

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено, неодамна Лазиќ отишол во Брестач и наводно побарал од Марина да го донесе неговиот син за да помине неколку часа со него, на што таа се согласила.

Меѓутоа, откако го оставила детето кај Дарко, Марина дознала дека во Брестач е и Барбара, што наводно предизвикало скандал.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Дарко и вртеше на Марина, но таа не се јави на телефон, па најверојатно се јави кај мајка ѝ и и кажа дека би сакал да го земе Алексеј на неколку часа, мајка му Бранка да го види и да помине малку време со него. За еден час го донеле детето кај него дома, но не знаеле дека Дарко дошол со Барбара. Случајно, кога Марина била во продавница, слушнала дека Дарко и Барбара се во Брестач. Таа веднаш се качила во автомобилот и се упатила кон куќата на Дарко – изјавил за Стар извор близок на Марина.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

-Влегла во дворот и му се јавила на Дарко, а тоа го слушнала и Бранка и истрчала од куќата. Марина и рекла веднаш да го подготви синот за да го земе, а Бранка се обидела да ја смири и прашала што се случило. Марина цело време викала, а потоа излегол Дарко и почнал да и вика. Му рекла дека знае дека Барбара е во куќата и дека никогаш повеќе нема да го земе синот без нејзино присуство. Почнале да се расправаат во дворот, а во еден момент Барбара излегла од куќата и се обидела да ја смири Марина и и објаснила дека Дарко е сам со Алексеј, а таа е во друга куќа со братот и снаата на Дарко.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– И покрај тоа Марина викала се и сешто на Барбара, а на Дарко му викаше дека има две минути да и го даде детето или ќе повика полиција. За да ја смири ситуацијата, Бранка влегла во куќата и го подготвила бебето и и го донела на Марина. Сите беа во шок, а Дарко беше само бесен. Тој и рекол на Барбара да се спакува и веднаш да замине за Нови Сад каде што живеат сега. За време на кавгата и рекол на Марина дека нема да и даде целосно старателството. Не помина ни цел час со детето“, заклучува изворот, а Барбара повторно ја задева Марина велејќи дека е разгалено дете.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Дотичната се обидува да го сврти вниманието на медиумите на грбот на Дарко. Од каде воопшто знаеле новинарите дека тогаш им се суди? Затоа што им се јави Марина. Воопшто нема да го поставам прашањето за тие намери и зошто го покажува како неодговорен во очите на јавноста. Молчи затоа што има почит кон неа. Ана испадна фаца, а оваа разгалено дете – рекла девојката на Дарко.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Марина си фати ново момче!

Марина Гагиќ пред неколку месеци стави точка на врската со пејачот Дарко Лазиќ, а сега изгледа повторно е среќна во љубовта.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Имено, поранешната свршеница на Дарко очигледно си најде ново момче, а тоа не го крие од јавноста. Таа неодамна на својот Инстаграм објави фотографија на која наздравува со млад човек на кого не му го покажа лицето, туку стави емотикон што означува заљубеност.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Да потсетиме, Марина и Дарко ја прекинаа романсата поради неговата нова девојка Барбара Бобак, по што Гагиќ почна се повеќе да се рекламира и да открива детали од нивниот живот.

Моментално Дарко и Марина се на суд за да донесат одлука околу нвниот син Алексеј.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Поради патувањето во Египет Дарко го пропушти првото рочиште.

Фото Нови.ба
Фото Нови.ба

– Дарко не се појави очекувано. Знаев дека нема да дојде. Следното рочиште е закажано за следниот месец, па ќе видиме дали ќе дојде.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close