Кафе муабет

Лазиќ со новата девојка го прослави својот 31-роденден: Се појави Катарина и направи “хаос”- еве зошто сите гледаа во неа

Таа е вистинска убавица...

Пејачот Дарко Лазиќ го прослави својот 31 роденден во познат новосадски клуб во друштво на својата нова девојка Катарина и блиски пријатели.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Лазиќ е познат како некој кој сака убаво да се забавува, а овој пат не штедеше пари за да го прослави роденденот.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Се изобилуваше со храна, пијалок и луксуз, а гостите беа видно расположени уште од самиот старт.
Катарина се појави во црн фустан со длабок шлиц кој целосно ја истакна нејзината извајана фигура, високи потпетици и елегантни ракавици на рацете, а Дарко се потруди да се вклопи во стајлингот на новата девојка, а сите ги воодушеви со црна елегантна комбинација.

фото принтскрин

Се зборуваше дека Дарко бил дарежлив кога е во прашање подарокот за роденденот на Катарина, а она што се знае е дека и таа го одврза ќесето и на пејачот му приреди незаборавно изненадување, но и скап подарок.

фото принтскрин/инстаграм

Да потсетиме, Дарко и Катарина беа во врска пред 13 години, а како што истакна Лазиќ, нивното обновување на врската било судбина. Парот не ја крие среќата и љубовта, а не е исклучена можноста  наскоро да стапнат на лудиот камен.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Таа е негова прва љубов…

Дарко Лазиќ како и половина естрада пред два дена се појави на свадбената прослава на Вања Мијатовиќ со неговата нова девојка Катарина.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Дарко беше расположен до моментот кога новинарите го прашаа зошто не дошол на закажаниот настап.

фото принтскрин/Курир.рс

-На младите им посакувам се најдобро. Дај Боже да сме следни. Тренирам секој ден, секогаш сум во форма за неа“, рекол Дарко Лазиќ, а потоа се изнервирал од прашањето за настапот што го пропуштил.

фото принтскрин/Курир.рс

„Бев дома, имав здравствени проблеми, штом немам телефон, сите мислат дека сум исчезнал, не мора постојано да бидам на телефон. Не можам да зборувам за тоа, сега се е во ред, тој настап ќе го оправдам друг пат“, изјави Лазиќ и додаде дека не земал пари од настапот.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Можеби овој пат пејачот ќе има среќа со оглед на неговиот турбулентен љубовен живот. Неодамна во една емисија пејачот на прашањето дали има некоја одговори:

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Имам секако. Често сум во врска, не сакам да бидам сам, но овој пат сум со девојка, која ја познавам 13 години – одговори Дарко Лазиќ и додаде:

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Катарина е девојка со која бев во врска пред 13 години една година и еве сме повторно заедно. Се забавувавме кога јас имав 18, а таа 19. Мислам дека тоа е судбина.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Многумина беа заинтригирани и шпекулираа дали пејачот конечно ќе се смири?

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Едноставно сфаќаш дека она што прво си го имал и си го сакал, таа страст траела некаде потисната и дека после 13 години се среќаваме и почнуваме одново и дека страста е поголема од било кога. Тоа е малку сериозно за мене. Иако Катарина не ми верува, таа го чувствува тоа, ја чувствува страста. Сите 13 години ми се во срцето – изјави Дарко.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close