Кафе муабет

Копија на мама: Погледнете во каква убавица порасна ќерката на Јелена Томашевиќ и Иван Босиљчиќ!

Парот е во брак 10 години а од нивната љубов се роди ќерката Нина...

Јелена Томашевиќ синоќа одржа концерт во Белград.

Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ
Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ

Пејачката во празничното издание зрачеше со енергија и блескаше на сцената, особено поради фактот што во публиката седат нејзините најблиски.

Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ

Ќерката на Јелена Томашевиќ и Иван Босиљчиќ, рака под рака со својот татко, присуствуваше на концертот за да ја поддржи мајка си, која по долга пауза повторно пееше во Белград.

фото Стори.рс

Кога се појави Нина Босиљчиќ, присутните останаа без текст. Помала реплика на мама Јелена влезе во салата придружувана од нејзиниот татко Иван. Убавината, а пред се држењето и манирите на вистинска млада дама, Нина ја наследи од нејзината мајка Јелена.

Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ

Но, присутните можеа да го забележат и она за што Јелена многупати зборувала во своите интервјуа, Нина Босиљчиќ фзички потсетува на неа, но дефинитивно е принцеза на тато.

фото Стори.рс

Иван во една прилика зборуваше за воспитувањето на ќерката Нина:

– Мојата намера да бидам строг со ќерка ми исчезна. Јелена и јас и даваме на нашата Нина неизмерна љубов. Животот ќе ја научи на останатото и таа ќе биде немилосрдно строга. И таа ќе издржи се само ако ја научиме на љубов – рече Иван за „Hello“.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Јелена и Иван прославија десетгодишнина од брак, а актерот нагласува дека не постои рецепт за совршена врска.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

– Секој брак е универзум за себе, не се осмелувам да давам совети на таа тема, единственото нешто за што можам да зборувам е начинот на кој ние живееме и начинот на живот од кој не се откажувам. На прашањето дали е романтичар, Иван вели:

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

– Таму каде што има чувства, има романси. Не мора секогаш да е слатко, 8 март. Секој што слуша, чувствува и замислува е романтичен. Мислам дека нема врска со возраста, ниту со времето каде живееме.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ
фото инстаграм/Јелена Томашевиќ
фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close