Кафе муабет

Колегите загрижени: Исчезна Тања Савиќ, не одговара на ниту еден повик?

Колегите со денови сњ обидуваат да стапат во контакт со неа но залудно...

Повеќе од една година пејачката Тања Савиќ е главна тема во медиумите поради агонијата низ која минува со својот сопруг Душан Јованчевиќ.

Фото: RAS SRBIJA

Од април минатата година таа е разделена од нејзините синови Максим и Ѓорѓе, кои во моментов се во Австралија со  Душан.
Неодамна во медиумите се појави веста дека наскоро треба да оди по нив и дека и следат подобри денови.

foto instagram

Но сега во јавноста излезе веста дека пејачката веќе некое време се крие од сите, дури и од нејзините пријатели и колеги, на кои со денови не им одговара на телефон.

фото инстаграм

Таа повремено објавува видеа на својот Инстаграм профил, па во последните стории покажа како го поминува слободното време во својот дом во Смедерево, каде игра со домашните зајаци во дворот, но некое време не сака да разговара со никој освен членовите на семејството.

фото инстаграм
foto instagram

Како што дознава „Kurir Stars“, неколку нејзини колеги со денови се обидуваат да разговараат со Тања, но таа не одговара на повици и пораки.

Тие се загрижени за неа и се обидуваат да откријат дали сè е во ред но сакаат и да и помогнат доколку можат.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Со денови се обидував да ја добијам поради еден договор за работа, но таа не ми се јавува, а некои наши пријатели ми рекоа дека состојбата е слична и со нив. И ’пишавме и на социјалните мрежи, но таа само ги гледа пораките, но не одговара на нив. Не знаеме што и е, дали е лута или во што е проблемот. Ние се грижиме за неа “, рече еден од колегите на Тања.

фото инстаграм

За потсетување пред извесно време пејачката истакна дека сега повторно минува низ тежок период и покрај малата надеж која ја доби. Таа посочи дека секој ден се соочува со закани од нејзиниот сопруг дека нема да ја добие последната битка околу старателството над децата.

фото инстаграм
фото инстаграм

Тој се обидува да ја уништи нејзината самодоверба на различни начини, но пејачката има на кого да се обрати и да побара утеха и помош во такви моменти.

foto instagram

Таа пред извесно време посочи дека и децата минуваат низ тежок период порадитоа што ја немаат видено својата мајка цела година а нивната комуникација се сведува само на видео повици.


Зборував со децата, тие се збунети, веќе една година се без мене и сега знаат дека ќе останат без татко им. Тоа е пресвртна точка во нашите животи што е навистина тешко. Не знам што да мислам. Многу ми е жал за себичноста на еден родител, и тоа во овој случај не сум јас. Мојата голема желба за мојот роденден се оствари и нема посреќна мајка од мене. Сè уште немам можност да ги гушкам децата, тоа ќе биде наскоро – рече пејачката.


Се испостави дека нејзиното преселување во родниот Радинац имало позитивен ефект и дека пејачката успеала да ги врати силите и чувството на сигурност што секако и недостига по распадот на семејството.
Очигледно, таа сега има огромна поддршка од нејзината околина и многумина и помагаат во борбата со Душан.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close