Новости

Кога го фати сопругот со друга имаше 120 килограми – погледнете како изгледа сега

Откако го остави својот сопруг ослабна 46 килограми

Бетси Ајала од Тексас само што со својот сопруг доби ќеркичка и се случи шок заради кој и го растури радувањето.

Имено, таа на неговиот телефон пронашла пораки што ги разменувал со својата љубовничка, колешка од работа.

Но тоа не беше најлошото – најголемото понижување следуваше кога виде како тие двајцата се шегуваат на сметка на нејзините килограми.

Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала

Бетси кога се случи тоа, во 2013 година, имаше 120 килограми. Како што самата вели, само што се породила и на секој начин се обидувала некако да се реши од вишокот килограми кои како што признава самата, ги имала цел живот, а за време на бременоста и дополнително се здебелила.

– Со него бев од мои 17 години и практично целиот мој живот го посветив нему и на нашата врска. За тоа време, тој ме изневеруваше со својата колешка, а меѓусебно ме нарекуваа дебела крава и уште милион други грди имиња, и практично бев уништена. Не знаев што да правам со самата себеси. Бев поприлично угоена, имав шестмесечна ќеркичка и целиот живот ми се распаѓаше пред очите – се присеќава Бетси на најтешките моменти во нејзиниот живот.

Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала

И што е потполно разбирливо, таа заради целата ситуација падна во депресија, но за среќа тоа не траеше долго.

Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала

Имено, таа не си дозволи долго време да очајува и реши да направи исчекор и да сврти нова страна во животот.

Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала

За почеток ги исфрлила сите грицки од менито и почнала да оди на часови по Зумба со своите сестри.

Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала

Килограмите почнале да се топат, а по две години подоцна, Бетси имаше 46 килограми помалку.

Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала

Но таа не се откажа и продолжи со вежбањето и слабеењето. Меѓувреме ја засака и здравата храна и вежбањето, а стана и личен тренер.

Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала

„И кога сега ќе се потсетам на целата ситуација, тоа што ми се случи со мажот всушност беше прикриен благослов бидејќи прашање е дали инаку би се натерала на таква трансформација. Целиот живот се молев животот да ми се промени и ја добив шансата. Беше болно, но ми беше одговорено на моите молитви и јас не ја испуштив таквата шанса. Сега сум благодарна на сето што ми се случи“, вели оваа мама, а пишува порталот „Жена.Блиц“.

Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала

Порано никогаш не сакав да се занимавам со спорт бидејќи мислев дека сите ќе ми се смеат заради вишокот килограми.

Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала

Целиот живот, од основно училиште, изложена сум на навреди заради вишокот килограми, а ги решавав со храна.

Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала

Решив дека тоа морам да го променам, заради мене но и заради ќерката. Нејзе и го пренесов моето знаење за здравата храна и вежбањето. Сакав да биде горда на својата мајка и да и служам како позитивен пример, заклучи таа.

Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала

Таа минатата година повторно застана на лудиот камен, а наскоро ќе стане мајка по втор пат – нејзината ќеркичка ќе добие братче!

Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала
Фото: Инстаграм/ Бетси Ајала

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close