Дом и семејствоКафе муабет

Кога Брена влезе дома и ја виде мајката на Прија, се беше јасно: Се шушкаше за нивниот однос- еве што е вистина!

Заминаа на Флорида...

Пред неколку дена јавноста конечно дозна какви се односите меѓу Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Помина извесно време откако на социјалните мрежи не видовме заеднички фотографии на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ. Токму поради тоа во јавноста почнаа да кружат сомнежи дека тие двајца раскинале.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ се разделија – гласеа многу написи, а оваа изјава не беше далеку од вистината. Имено, Филип го напушти семејниот дом и отпатува за САД, каде веќе е со месеци и работи на важен деловен проект.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Вистината е всушност сосема поинаква. Имено, пејачката после долго време конечно успеа да ги балансира обврските и да отпатува во Америка, за конечно да помине малку квалитетно време со својот сопруг кој неизмерно и недостасува.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Таа  неодамна изјави дека тие никогаш не биле пред развод.

фото инстаграм/александра пријовиќ

„Јас сум човек кој многу брзо пламнува, но и брзо се смирувам. Филип секогаш ме нервира кога ќе ме брза, а мене како и секоја жена ми треба уште малку време да се средам. Се расправаме за тоа и јас секогаш му велам дека ништо не значи тоа ако задоцниме некаде 10 минути. Филип секогаш прв попушта, не можам да се расправам со него, затоа што ме остава да се расправам сама со себе и потоа на убав начин ми објаснува што сакал да каже. Од друга страна син ми Александар како и секое дете е непослушен и тврдоглав. Иако му велам дека треба да руча и дека ќе добие чоколадо затоа што е љубител на слатки, кај него нема договор.Таков е за се. Кога е толку тврдоглав не му давам, чекам да заборави и го залажувам“, вели Александра за „Блиц“ и открива кој е построг родител.

фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

-„Понекогаш Филип е послаб на синот, а некогаш јас. Строга мајка сум и викам. Мора да бидам таква“, вели пејачката која во последно време ја слуша приказната дека таа и Филип се разведуваат.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Имено парот е во хармоничен брак и покрај сите написи дека се разведуваат, тоа не е така.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Сопругата конечно го посети по неколкумесечна разделба. Меѓутоа, Пријовиќ не отишла сама во семејната куќа на Флорида.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Имено, таа таму заминала со нејзината мајка Борка, а набрзо им се придружила и Брена. За врската меѓу Лепа Брена и Борка Михајловиќ се шпекулираше подолго време, а сега е јасно дека и од претходно се во совршен однос.

фото инстаграм/Борка Михајловска

Тие две ја обиколуваат сончевата Флорида, уживајќи во коктели, егзотични ручеци и во друштво на заљубениот пар Александра и Филип.

фото инстаграм/Борка Михајловска

Во моментите кога Филип и Александра се сами, двете заедно ги посетуваат продавниците, уживаат во прошетките и разменуваат приказни, а сите возбудливи моменти ги прикажале на своите „Инстаграм“ профили.

фото инстаграм/Борка Михајловска
фото инстаграм/Борка Михајловска
фото инстаграм/Борка Михајловска
фото инстаграм/Борка Михајловска

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close