Кафе муабет

Кајмакоски сподели фотографија со новата девојка а она што го напиша ќе ве разнежни- тој е прав џентлмен

Емотивна порака за неа...

Пејачот Даниел Кајмакоски по долго време реши да открие пред јавноста дека повторно е заљубен. Тој неодамна објави фотографии на својот Инстаграм профил и откри дека има нова девојка.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Во прашање е шармантна црнокоса која Кајмакоски досега ја криеше од своите обожаватели.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Но популарниот пејач кој се прослави со победите во „Икс фактор“ и „Твоето лице звучи познато“ деновиве објави неколку фотографии со кои откри дека е емотивно исполнет, но изгледа се уште смета дека е рано за пред јавноста да го открие нејзиниот идентитет.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Даниел и овој пат сподели фотографија со својата поубава половина и посвети емотивна порака со која разнежни многумина.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Ти си се што некогаш сум барал.. Ти благодарам што ме туркаш кон моите соништа секој ден, напиша популарниот пејач во описот на фотографијата.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Коментарите беа неизбежни а со свој коментар се огласи и неговата мајка која остави емотикони со срциња и напиша Љубени мои.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Пејачот по бурниот развод со Кристина изгледа успеа да ја преболи, па реши да се фотографира на Инстаграм со убавата црнокоса девојка.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Даниел не сака многу да зборува за својот приватен живот па поради тоа и малку се знае за љубовниот живот по разводот во 2019 година.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Тие на почетокот имаа своја љубовна приказна која беше полна со емоции, но за жал траеше кратко заради одредени разлики како во годините, така и во нивните карактери.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

По раѓањето на малиот Давид, односно по разделбата токму заради него ќе решат да останат во пријателски односи.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Даниел и Кристина беа три години во брак, а плод на оваа љубов што не траеше долго е нивниот син Давид.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска

Давид сега има пет години и остана да живее со мајката, а Кајмакоски по разводот ја напушти Македонија.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска

Тој денес живее во Белград каде свири со својот бенд со кој настапува во регионот и во животот одлично му оди а Кристина се врати во манекенските води.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close