Кафе муабет

Како можел да ја изневерува Николина Пишек со оваа жена: Ова е љубовницата на покојниот сопруг на водителката (ФОТО)

Починал во нејзиниот кревет...

Данијела Бојиќ (41), за која тамошните медиуми тврдат дека му била љубовница на Видоје Ристовиќ, во чиј кревет почина, отсекогаш сакала моќни мажи.

фото инстаграм/Видоје Ристовиќ

Имено, Даниела се најде среде скандал пред десет години, кога медиумите пишуваа дека е љубовница на познат политичар од Војводина.

фото фејсбук/Данијела Бојовиќ

Според Republika.rs, љубовницата на Видое Ристовиќ била во врска со Ненад Чанко, а за тој скандал се пишувало пред 10 години:

Фото Инстаграм/Николина Пишек

-Ненад Чанак, кој со двајца пријатели го претепа Павле Лешановиќ, не го направил тоа, како што самиот тврдел, за да ја заштити својата 20-годишна внука туку поради Данијела Бојиќ која е менаџер за продажба- рекол тогаш изворот.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Долго време не слушнавме ништо за Данијела, а потоа таа стигна до медиумите како љубовница на Видоје Ристовиќ, која беше сведок на неговата смрт:

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

– Кога вечерта била испрашувана масерката Д.Б., таа во полиција рекла дека Видоје дошол во нејзиниот стан во Ѕвездара, каде живее како потстанар. Тој ден и било роденден и како што биле договорени го прославиле заедно. И двајцата биле среќни и немале поим дека ќе се случи таква трагедија. Како што Д.Б продолжила во изјавата, Ристовиќ изгледал како и обично, не се пожалил на ништо, ниту пак забележал дека нешто го боли или мачи. По вечерата, Видоје испил една пијачка, вотка или виски, не можела точно да прецизира бидејќи била шокирана од се што се случило, а потоа признала дека имале интимна врска.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Понатаму се наведува дека масерката повикала брза помош, кога забележала дека не дише:

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

-Како што изјавила и таа, по врската разговарале уште малку, а потоа и двајцата заспале. Д.Б. тврдела дека во еден момент се свртела кон Видоје и забележала дека не дише и дека веднаш повикала брза помош. Меѓутоа, кога екипата пристигнала во станот веќе било доцна за реанимација, па констатирале само смрт. Според неа, Д.Б. потоа за се го известила таткото на Ристовиќ, Виктор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф, кој набрзо дошол да ги преземе неговите лични работи. За таа средба таа рече дека и било многу тешко, и дека се уште не може да се вразуми од шокот што го преживеала откако Видоје починал во нејзиниот кревет.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

– Се чувствувам ужасно, едвај зборувам. Сè уште нема обдукција, јас знам колку и вие за причината за смртта. Тешко ми е, пристигнав во Белград, но моментално не сум во куќата каде што живеев претходно. Ви благодарам на разбирањето, не би коментирала повеќе“, изјави Николина за српска Република.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close