MAMA

КАКО ДА ЈА ПРИВЛЕЧЕТЕ СРЕЌАТА ЗА 5 ДЕНА: Активирајте го космичкиот закон 5 x 55

Копнееш по живот полн со авантури, љубов и пред се среќа.

Копнееш по живот полн со авантури, љубов и пред се среќа.

Благодарение на различните техники на манифестација, можете да научите како да привлечете сè што сакате со правилен начин на размислување.

Постојат многу причини зошто луѓето користат различни методи на манифестација. Можеби се чувствувате како да сте ја изгубиле сета надеж во вашиот љубовниот живот или едноставно минувате низ финансиска криза.

Ако сакате да внесете среќа, љубов, пари или просперитет во вашиот живот, можете да го пробате популарниот метод на настани наречен 5×55.

Како работи настанот 5×55?

Сè што треба да направите е да запишете на хартија што сакате да внесете во вашиот живот. Запишете ги вашите желби 55 пати во рок од пет дена.

Можете да манифестирате скоро се што посакува вашето срце.

Оваа техника на манифестација најдобро функционира ако „останете фокусирани само на вашата желба“. Смири го умот ако почне да лута додека пишуваш.

Ако започнете да ги гледате броевите 111, 222, 333 или 1111 за време на периодот на настанот, вашиот настан е многу близу да стане ваша реалност! Ако започнете да сонувате за вашите желби, тоа е знак дека привлечноста работи.

Настанот е една од најдобрите работи што можеме да ги направиме за нас самите.

Нема други алатки за манифестација освен вашиот ум и одлучност! Обидете се да не размислувате кога ќе се одржат вашите манифестации. Сè во животот бара време, така што треба да бидете трпеливи.

Исто така, не можете само да седите настрана и да очекувате дека кариерата во која сакате да падне во скут. Треба да работите на постигнување на таа цел, а манифестирањето на тие соништа сигурно ќе ви донесе корист на долг рок.

Кога бевме деца, мечтаевме да пораснеме што побргу, верувајќи дека тогаш животот е поинтересн. Но, тогаш кога од топлото и безгрижно детство зачекоривме во светот на возрасните, сфативме колку ни било убаво додека сме биле мали.

Децата се мали личности кои ги гледаат убавините во оние работи во кои ние возрасните и речиси сме ги заборавиле. Детската насмевка носи искреност, нежност и невиност. Затоа, прифатете го детето во себе, цврсто прегрнете го и дозволете му да ве води секаде.

Бидете сигурни дека никогаш нема да ве предаде. Негувајте го детето во вас како најнежно цвеќе. Сакајте го со сето свое срце. Чувајте го како капка вода на дланка. Прифатете ги неговите желби и мисли и тогаш ќе се случи чудото.

Децата секогаш се искрени и отворени. Тие не се оптеретуваат со баналности. Радувајте се на малите работи, зашто во нив лежи вистинската среќа. Нема да бидете несериозни личности ако си дозволите себеси понекогаш малку да „полудите“.

Правете го она што ве опушта и ве прави среќни. Не дозволувајте тоа што сте возрасни да ве спречи да уживате во вистинските радости.

Ако некогаш ви се скока – скокајте. Ако ви се игра – играјте, танцувајте! Чувајте го детето во душата и заиграјте со него, со чисто срце и искрена насмевка.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close