Кафе муабет

И во шестата деценија од животот тој е еден од најголемите фраери- Мили сподели фотографија од плажа и го запали “Инстаграм”- покажа зошто жените лудуваат по него

Се грижи за своето тело...

Александар Милиќ- Мили не крие дека обожава да поминува време во Турција. Тој најде слободно време и заедно со неговото семејство замина да ги наполни батериите во елитната туристичка дестинација Гоџек, која всушност е и едно од омилените места за летување на познатиот композитор.

фото инстаграм/Александар Милиќ- Мили

Музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, каде тој е дел од жирито започна неодамна, но тоа не му пречеше на Мили да земе неколку слободни денови и да се релаксира со своите најблиски.

фото инстаграм/Александар Милиќ- Мили

Тој во Гоџек поседува прекрасна вила, јахта, па дури и стан, кој е уште една од многуте причини зошто сака да го посетува ова место повеќе пати годишно.

фото инстаграм/Александар Милиќ- Мили

Јасно е дека каде и да се појави Александар Милиќ- Мили предизвикува воздишки кај понежниот пол, поради своето извајано тело.

фото инстаграм/Александар Милиќ- Мили

Иако е во шестата деценија од животот Мили со гордост го носи епитетот фраер а тоа го докажа и со новите фотографии кои ги сподели на својот Инстаграм профил.

фото инстаграм/Александар Милиќ- Мили

Изгледот на Александар Милиќ- Мили и овој пат дојде до израз и тој доби низа позитивни коментари особено од припадничките на понежниот пол.

фото инстаграм/Александар Милиќ- Мили

Мили доби многу комплименти за неговата градба и конституција на што напорно работи.

фото инстаграм/Александар Милиќ- Мили

Тој не е некој кој претерано ужива во храната, напротив, исклучително внимава како се храни, додека речиси никогаш не излегува од теретана, па и покрај тоа што навлезе во шестата деценија од животот, резултатот е многу видлив и фасцинантен.

фото инстаграм/Александар Милиќ- Мили

Да потсетиме, композиторот Александар Милиќ- Мили, неодамна се најде во центар на скандалот поради наводните пораки испратени до водителката Јована Јеремиќ.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

– Еве, ме насмеавте. Мојот профил на таа мрежа не изгледа така. И профилот и преписката се лажни. Со Јована немам никаков контакт, ниту сум го имал некогаш. Во Турција сум и уживам, правам песни за новиот Милиграм каде ќе пеат најголемите ѕвезди – изјави тогаш Мили.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Инаку тој со години е во складен брак со убавата Нина, со која има две деца.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Иако ретко се појавуваат заедно во јавноста, тој во неколку наврати на својот Инстаграм објави фотографии од неговата згодна сопруга.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Според многумина жената која го освои срцето на Мили пред 15 години, изгледа како светски познатите манекенки, а нивната љубов е силна како првиот ден.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

“Мислам дека сум многу добар и грижлив сопруг. Претпоставувам дека не се лажам, треба да ја прашате Нина. Шега на страна, многу пати се обидов да организирам изненадување за некои важни датуми во нашиот заеднички живот за да се сеќаваме на нив до крајот на животот, а, од друга страна, многу и заборавив. Тоа е како онаа крава која дава млеко а потоа ќе ја шутне кофата. Мојата романтична страна најдобро се гледа во моите песни“, изјави во една прилика композиторот.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

„Од моментот кога ја видов, знаев дека еден ден ќе ми биде жена. Следниот ден се враќаше во Италија да студира. Веднаш им реков на пријателите: „Денот кога Нина ќе слета, треба да знам“ потоа, таа се врати за Нова Година и ја славевме заедно Новата 2004 година. Јас и кажав дека ќе одиме на вечера утредента, а потоа отидовме во кафуле каде што сакав да одам. Ја прашав дали има момче, ми рече дека има. И реков: „Види, планот е овој: утре сабајле ќе му се јавиш и ќе му кажеш дека нема ништо од вас двајца, дека не е тоа – тоа. Ќе разговараме околу пладне, доаѓам по тебе и јас и ти веќе не се разделуваме, рече Мили.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили
Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили
Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили
Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили
Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close