Кафе муабет

Исплива фотографија од венчавката на Рушка – се мажеше три пати, а во деветата деценија доби прстен од млад гроф!

Таа со задоволство се сеќава на нејзинте бракови и воедно сподели неколку детали кои сигурно би ја интересирале јавноста...

Рушка Јакиќ е авторка и водителка на култното шоу „Љубов и мода“ а нејзиниот љубовен живот е приказна за роман. Таа важи за едно од најпопуларнитер ТВ лица на Балканот а себеси се опишува како среќно разведена жена која трипати стапна на лудиот камен.

фото архива

Нејзиниот став, вербата во живот и во себеси, но и харизмата и неверојатната енергија се доказ дека навистина го привлекуваме она што го сакаме. Имено, Рушка неодамна откри дека живее од денес за утре, и дека се обидува од секој ден да го земе само она што е најдрагоцено.

„Им препорачувам на сите да го задржат позитивниот став, да се радуваат на животот и да веруваат дека ги чека нешто подобро“, изјави оваа прекрасна и позната дама за весникот „Ало“.

фото архива
фото архива

Таа со задоволство се сеќава на нејзинте бракови и воедно сподели неколку детали кои сигурно би ја интересирале јавноста.

– Дејан Ѓуровиќ беше мојата прва најголема љубов и прв сопруг. Тој беше актер, долго време беше домаќин на „Драгстор за сериозна музика“ и играше во познатиот филм „Сабота вечер“. Дејан работел во „Радио Белград“ и не знаев дека тој постојано ме следи, но немаше храброст да ми пристапи – истакна тогаш водителот.

фото архива

– Испрати еден од неговите пријатели да ми каже дека сака да ме запознае. И го прашувам: „Зошто не се запознаеме?“ Така се запознавме, тоа беше голема љубов, тој ми пишуваше пет писма на ден. Се забавувавме цели пет години, а малку повеќе од една година поминавме во брак – вели Рушка и истакнува дека семејството на нејзиниот прв сопруг не се согласувало со неговиот емотивен избор.

фото инстаграм

По првиот развод на Рушка, во нејзиниот живот влезе маж, со кого ја доби ќерката Ана, која денес е центар на нејзиниот свет.

фото архива
фото архива

– Ништо не ми беше важно освен љубовта, во моментот кога престана љубовта ние се разделивме. Така беше со Дејан, но и со таткото на ќерка ми Ана, мојот втор сопруг – славниот архитект Лалет Надеждиќ. Бев со него две години, се разведовме кога Ана имаше само два месеци – изјави Јакиќ за домашните медиуми.

По вториот развод, Рушка ја презеде улогата на татко и на мајка и се обиде да и овозможи на Ана незаборавно детство.

фото архива

– Најмногу грешки направив таму, сакав да бидам и татко и мајка. Не треба да давате повеќе отколку што другите можат да добијат, на крајот секогаш останувате сами. Работев и ја воспитував ќерка ми, мајка ми тогаш многу ми помагаше околу неа, таа ми беше најважна.

фото архива

– Бев во брак со мојот трет сопруг 13 години. Тоа беше Воја Мулина, тапанар од оркестарот на Шкула. Ме сакаше бесконечно и беше безгранично љубоморен. Кога мојата Ана имаше три или четири години, тој во тоа време беше со неа во парк и го праша дали може да му се јави на тато. Се разведов кога ме изневери, му дадов 24 часа да излезе од мојата куќа, тој веќе беше надвор од моето срце.

фото архива

– Никогаш не сум измамила никого, за мене измамата е прво да се излажам себеси и да живеам во некои лажни илузии. Меѓутоа, по околу три години, го поканив да пиеме кафе и му реков дека не е виновен за прељубата, дека јас сум придонела за тоа, затоа што го воведов во свет во кој не можеше да се справи, каде што беше само сопругот на Рушка.

– Тогаш му реков дека е подобар татко на моето биолошко дете отколку нејзиниот биолошки татко, мајка ми и татко му го обожаваа. Кога мојата Ана дојде од Италија, таа веднаш потрча да го види. Почна да плаче како луда, ние сме уште во контакт. Не можам да кажам ништо лошо за ниту еден од тројцата – рече таа.

фото архива
фото архива

Сепак, најголемо внимание привлече најавата за четвртиот брак на Рушка Јакиќ. За време на едно гостување во емисијата, Рушка откри дека е заљубена во помлад гроф, за кого ќе се мажи.

Сепак, откако им даде на медиумите поширока слика за нејзината љубов кон грофот, таа искрено рече:

– Секогаш бев со оној што го сакав, со сопрузите додека ги сакав. За мене љубовта е двигател на сè. Има прстен и истакна дека нејзиното момче е многу помладо од неа.

фото архива

– Тој сака да направи огромна венчавка oд 1.000 луѓе. Јас не сакам да живеам во Фиренца, затоа тој ќе ми купи стан во Белград на вода.

– Мојата теорија е: Младите мажи се како киви, зелени, полни со витамини и освежувачки. Се облекувам во бутик за тинејџери и сега некој да оди покрај мене со бастум… додаде Рушка.

фото архива

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close