Кафе муабет

ИНДИ ЈА РАСКИНА СВРШУВАЧКАТА! Пејачката потврди се, а еве што му порача на бившиот!

Стави крај на идиличната врска...

Пејачката Индира Арадиновиќ- Инди до неодамна беше многу среќна и често пати укажуваше на тоа дека ужива во врска со извесен бизнисмен од Копенхаген, но на таа љубов сега и дојде крајот.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Како што пишуваат медиумите, пејачката ставила точка на двегодишната врска, иако се меѓу нив изгледало како бајка. Сепак, причините за прекин на нивната страсна љубов засега се непознати за јавноста.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

-Инди две години уживаше во љубовта со својот вереник, кого не го експонираше во медиумите бидејќи е угледен бизнисмен и нема никаква врска со естрадата. Таа често одела кај него и останувала еден месец, особено за време на вонредната состојба поради пандемијата на коронавирус. Таа не ја криеше љубовта па на социјалните мрежи редовно објавуваше свои фотографии и снимки од патувањата во Европа, на кои одеа заедно. Имаа разбирање еден за друг, па не се разделија. Ги надминаа и тие тешки моменти заедно бидејќи нивната љубов беше посилна од се – открива извор близок до парот и додава дека за нивното ненадејно раскинување многумина биле зачудени.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Изгледаа толку среќни што никој не можеше ни да се посомнева дека на една ваква идеална врска ќе дојде крајот. Очигледно е голема работа штом сè дојде толку брзо – изјавил изворот за српски Информер

Фото Инстаграм/Инди-Индира

За спометатиот медиум, Инди ја потврдила веста…

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Информациите се точни, но навистина би избегнала да зборувам за тоа во овој момент. Се надевам дека ме разбирате. На него се најдобро. Слободна сум и моментално единствена преокупација ми е кариерата, музиката, проектите и настапите. Среќна сум што на секој агол се слуша мојата последна објавена песна „Мафијаш“, а за нови љубови секогаш има време – изјави пејачката која летово подготвува неверојатни проекти.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Имено пејачката прво ја доведе својата линија до совршенство, а неодамна и ги изненади сите кога призна дека ќе застане на лудиот камен.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Ослабев 40 килограми! Наздравив, во меѓувреме се освежив! Љубовта е најдоброто и најсилното гориво, најдобриот витамин! Мора да внимаваме што јадеме, но и со кого живееме – започна пејачката.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Ќе застанам на лудиот камен, само ако не ми уништат нешто! Ексклузивно оваа година ќе се мажам! Тој не живее во Србија, живее во многу убава земја, убавата Данска. Јас сум транспарентна, не се кријам.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Беше женет, веќе не е, се е регулирано – откри Инди во емисијата „Премиера викенд специјал“.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

За жал на љубовта и дојде крајот но нема сомнеж дека Инди е омилена меѓу момчињата па како што и сама кажа сигурно е дека во иднина ќе и се случи нова љубов.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ
Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ
Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ
Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ
Фото Инстаграм/Инди-Индира

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close