Кафе муабет

Инди конечно ја откри ВИСТИНАТА за бизнисменот од Данска, откри и непознати детали за свадбата – ЗА МЕНЕ ТОА Е СТАРОМОДНА работа!

Не се чувствува како невеста...

Пејачката Индира Арадиновиќ- Инди тајно се омажи за бизнисмен од Данска, а медиумите дознаа за тоа откако таа објави фотографија на својот Инстаграм профил.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Сега таа проговори за деталите од интимната венчавка со која ги изненади сите.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Инди откри како се чувствува по нејзиниот посебен ден а јавноста особено ја копкаше што се случувало на венчавката, каква невеста била пејачката, баш поради тоа што го држеше ова во тајност, подалеку од очите на јавноста.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Не се чувствувам како невеста, бидејќи сум зрела жена. За мене бракот не е ист како кога имав 20 години. Се омажив за мажот што го сакам, а дали ќе биде вистинскиот – времето ќе покаже. Не бев во венчаница, бев во свечен фустан по повод свадба – истакнува пејачката.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

За разлика од другите колеги и естрадни личности, пејачката ги сокри деталите од врската и венчавката, а откри и зошто го направила тоа.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Не го посакував тоа по секоја цена, едноставно ми се случи. Јас не сум некој што се гледа себеси како сопруга и мајка, јас сум уметник, тоа ми се има случено порано. Не објавувам детали бидејќи е нешто интимно и мое. Беше чудно, убаво, возбудливо, имаше различни емоции. Тој ден се запознаа нашите семејства, мислам дека е многу убаво. Интересно е и различно, имаше многу спонтаност. Ништо не се правеше за други, се беше интимно и убаво – вели Инди.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Пејачката откри дали потписот променил нешто и како се чувствува сега како мажена жена.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Ништо не ми менува, на хартија или без хартија, исто е. Можеби другите не гледаат поинаку, а што се однесува до нас, само сме посилни. Сфатив дека среќата сака тишина. За мене свадбата е старомоден чин и да се разбереме, тоа е голема обврска. Себично влегов во бракот – вели таа.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Инди за крај се осврна и на најтешкиот период во животот.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Мојата борба за живот дефинитивно, верував дека ќе се извлечам, но беше многу тешко – заклучува Инди Арадиновиќ во емисијата „Премиера – Викенд Специјал“.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Да потсетиме, Инди беше во тешка здравствена состојба по операцијата на желудник.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Пејачката во една прилика гостувајќи во емисијата „Амиџи шоу“ проговори за тешкиот период и борбата за живот.

Фото Инстаграм/Инди-Индира

– Решив да го решам мојот проблем брзо и лесно, со одење под нож и, за жал, се случи сè да стане толку комплицирано од првата операција… Јас поминав низ сериозна борба за живот – открила пејачката и додала:

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Секоја хируршка операција носи свои последици и опасност, припаѓам на најкомплицираната ситуација што ми се случила. Се појави повреда на панкреасот. Панкреасот, сите знаеме дека е најважниот орган, дека е најпотребен. Почнал да прави проблем во телото, да ја закачува слезината која се воспалила и која морала да се отстрани при втората операција. Значи, немам ни еден орган во мене! Што се однесува до желудникот, јас веќе немам желудник, туку комбинација од басен и бајпас, а бајпас прават само луѓе кои се екстремно дебели и кои треба да ослабат, па важно беше само да се спасам во тој момент – изјави претходно Инди во споменатата емисија.

Фото Инстаграм/Инди-Индира

Пејачката по успешното опоравување, реши дека и натаму треба да води сметка за својата линија и за здравјето и тоа, како што рече до крајот на животот.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Ослабев 40 килограми! Наздравив, во меѓувреме се освежив!- посочи пејачката.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close