Дом и семејство

За прв пат во јавноста, Џоле и Весна ги покажаа децата: Синот е копија на тато а Лаура овој талент го наследила од нејзината мајка (ФОТО)

Тие се нивна гордост...

Децата на Џоле и Весна Џогани се најголемата радост на нивните родители.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Хармоничниот брак на Џоле и Весна Џогани го комплетираат две преслатки дечиња, синот Адријан и ќерката Лаура.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Децата на познатиот пар Џогани до неодамна беа целосно заштитени од јавноста, а сега се чини дека Адријан и Лаура конечно одлучија да се појават во јавност.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Постариот син на Ѓоле и Весна, исто како и неговиот татко, го нема на мрежите, млад човек кој ужива во неговиот свет е повлечен, додека Лаура, пак, е малиот клон на нејзината мајка.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Шеснаесетгодишниот Адријан е адолесцент додека Лаура е на возраст кога на нејзините родители е вистинска занимација.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Весна, која е ѕвезда на „ТикТок“, во последно време сè почесто снима видеа со преслатката Лаура, која очигледно го наследила талентот од мајка си за однесување пред објективот.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Иако многумина коментираат дека девојката физички повеќе личи на Џоле, таа дефинитивно го наследила шармот на мајка си и ги освоила придружниците на Весна на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Иако јавно не зборуваше за тоа, неодамна пејачката Весна Џогани отворено зборуваше за постпородилната депресија со која се соочи по раѓањето на нејзиниот син Адријан.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Весна и нејзиниот сопруг Џоле Џогани имаат наследник Адријан (15) и ќерката Лора (7), а како што сега открива пејачката, таа поминала низ тежок период по раѓањето на синот.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

– Знам дека многу жени молчат за ова, но првите шест месеци од раѓањето на Адријан, страдав од постпартална депресија. Се манифестираше во тоа што бев целосно неволна за каква било активност поврзана со бебето, дури и не знаев што да правам со мојот син, се плашев дека нема да можам. Не помогна ниту тоа што Џоле се погрижи се да ми биде што е можно полесно, па ангажираше и жена која ни помага во сите домашни работи, мое беше само да бидам мајка, да се посветам на мојот син и ништо повеќе, но некако на самиот почеток не можев. Се разбира, тоа помина со текот на времето и јас развив многу посебна врска со него. Подоцна, кога ја родив Лаура, веќе гледав на работите многу поинаку – рече Весна како гостин во една емисија.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

– Како Адријан растеше не можев да се справам со неговиот темперамент, тој не ме слушаше и мислеше дека знае се подобро од мене. Така, се обратив за помош кај професионалец и научив да му пристапувам на детето поинаку за да најдам заеднички јазик. Во тој поглед, Џоле беше различен од мене, можеше да повлече линија и да биде строг кога е потребно, но и попустлив во иста мера – објасни Весна.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close