Дом и семејство

Заедно се повеќе од десет години но не планираат брак, го добија синот Реља а сега Андрија откри колку се променил откако стана татко

Тие се еден од најхармоничните парови...

Актерот Андрија Милошевиќ и неговата сопруга, актерката Александра Томиќ, започнаа емотивна врска пред повеќе од една деценија, а круна на нивната љубов е наследникот на Реља.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Милошевиќ е 10 години постар од неговата избраничка, а се запознале во театар. Александра тогаш не била претерано заинтересирана за него и тоа не го крие од јавноста.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Не мислев ништо спектакуларно за него. Се запознавме кога дојдов да ја одиграм детската театарска претстава „Малата сирена“ во театарот „Бошко Буха“. Штотуку ја завршив академијата, а тој беше многу љубезен и фин. Подоцна, кога почнавме да излегуваме, го убедив да се облекува подобро. Откако сме во врска, тој станува се подобар и подобар во облекувањето, што е голем комплимент за мене. Нема повеќе светки, циркони и шарени змејови. Тоа е укинато, изјави еднаш Александра за српските медиуми.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Александра и Андрија понекогаш, со оглед на работата што ја работат, немаат доволно време да се посветат еден на друг, но се трудат никогаш да не се запоставуваат. Милошевиќ еднаш истакна дека тајната на успешната врска е компромисот.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Како и сите луѓе, мораме да правиме компромиси. Водиме многу брз живот и немаме време многу да се расправаме, но како и сите парови се прилагодуваме на дадени ситуации кои животот ни ги наметнува. Се случува два дена да не се видиме, но затоа се обидуваме да поминеме неколку часа заедно другите пет. Не си ги отежнуваме работите еден на друг, го живееме животот како што сакаме. Ни недостасува заедничкото време, но на крајот сè се вклопува. Имаме време да одвоиме за пријателите и за нас двајца – призна тој.

ФОТО: Андрија Милошевиќ / Инстаграм

Актерската двојка се уште не е официјално во брак, но како што велат, не е потребна хартија, покрај љубовта што ја чувствуваат.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Андрија не крие дека улогата на татко донесе нова инспирација за понатамошно творење, креативност и усовршување во неговата работа.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

„За мене нема разлика помеѓу она што го работам и мојот приватен живот. Сето тоа е испреплетено во нашето семејство, приватниот живот, актерството, театарот, филмот. Мојата Сандра е исто така актерка. А нашиот син Реља веројатно ќе биде актер. А можеби и режисер, никогаш не се знае. И нема да имам ништо против тоа, ви ветувам. Од сè, најважниот личен аспект за мене е тоа да сум во мир сам со себе и задоволен. Штом размислам што некој ќе каже, веќе сум паднал“.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Откако се оствари во улога на татко, не сака да се одвои од својот наследник и избраничката.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

„Кога, на пример, е време за патување, сите заедно патуваме. Ние сме како воз, локомотива со вагони. Одиме, одиме и нема запирање“.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

„Со Реља се е во ред. Тој е одлично. Тој е прекрасен човек. Има мешани особини од двајцата“.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Менувам пелени, јас сум татко, татко кој прави се што треба да направат татковците. Знам и правам се, Сандра и јас заедно“, изјави Андрија неодамна за Телеграф Џетсет.

фото инстаграм/Андрија Милошевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close