Кафе муабет

Животната приказна на маркантниот актер од серијата „Неверство“- жените полудеа по него а еве што мисли тој за неверството!

Се опшува себеси како маж кој многу ги почитува жените...

41 годишниот заводник, актерот кој играше една од главните улоги во серијата „Неверство“ Чанер Чиндорук за кратко време стана миленик на жените.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

Тој е вистински доказ дека главната улога може да се освои дури и ако личноста не е сензација која постојано се појавува во медиумите.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

Впечатливиот турски актер има армија обожаватели и 1,2 милиони следбеници на Инстаграм кои со нетрпение ја очекуваат секоја негова објава.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

Во „Неверство“ тој ја игра улогата на Волкан Арслан, навидум совршен семеен човек. Сепак, идилата во која, барем изгледаше среќен со сопругата Асја, паѓа во вода кога таа ќе најде руса коса на неговиот шал.
Русата коса и припаѓа на Дерин, младата жена со која има афера, а Волкан чувствува дека ги сака двете жени. Тој ја гледа Асија како свое семејство, а Дерин како љубов. И нема намера да се откаже од семејството, но нема ни храброст да раскине со Дерин.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

Во реалниот живот, 41-годишниот човек се опишува себеси како феминист. Тој е вистински џентлмен, одмерен и внимателен. Тој всушност е целосна спротивност од заводникот кој го глумеше во хит серијата.
За себе вели дека имал тешко детство. Израснал во Адана, мултикултурно место, од кое, како што вели, и самиот имал корист бидејќи Адана е богат и сиромашен и многу образован и многу необразован град.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

Зад него е тешко детство во кое татко, инаку писател, не можел доволно да заработи од пишувањето за своите три сина. Затоа почнал да заработува пари за семејството продавајќи на тезга, а за да му помогне  со него почнал да работи и Чанер.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

Продавале папучи, балони, играчки…

-Да се ​​продаде нешто кога си мало дете треба да имаш вештна. Тоа ми помогна да ја запознаам улицата уште на рана возраст, изјави актерот во едно интервју, а часовите поминати во стоење на тезга и размислување за сè што сака и не сака го направија ова што е денес.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

Замислувал што може да биде кога ќе порасне па така актерството му влегло во животот благодарение на неговиот вујко кој работел во театар.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

Благодарение на него на 17 години почнав професионално да глумам во градскиот театар. Тогаш таа работа ми се претвори во љубов, изјави тој во едно интервју.

Кога се запишал на Факултетот за менаџмент, се запишува и во театарскиот клуб и се запознал со експерименталниот театар.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

– Тоа ме хранеше. Глумев и режирав претстави. На 27 години бев заглавен во Анкара во еден момент. Убедив тројца пријатели и се упативме кон Истанбул, се присети актерот во едно интервју.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

За себе, веќе споменавме, вели дека е феминист. Тој смета дека жените треба да имаат поголеми улоги во животот и да се ослободат. На прашањето зошто кариерата не ја развива врз основа на физичкиот изглед, тој одговара дека е вака среќен.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

Во неколку наврати зборуваше и за верноста, односно неверството, што е и тема на серијата во која глуми. Не би простил неверство, но ја признава можноста некој во врска да се заљуби во друга личност. Во тој случај признавањето го смета за почесен потег.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

– Сите ние сме луѓе. Но, ако тоа го прави тајно, ако, што е најважно, не е искрена, тоа значи дека штотуку сме им подлегнале на страстите, објасни тој. Самиот, вели дека бил неверен, а потоа се покајал.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

– Мислам дека тоа се случува кога ќе исчезнат чувствата или кога двајца луѓе кои се во врска ќе се отуѓат… Но, тоа не го оправдува направеното. Мислам дека прво треба да ја прекинете врската, а потоа да започнете нова, ако сакате, одговори тој во едно интервју на прашањето во кој момент мажот заборава на разумот и им подлегнува на страстите.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

– Љубовта не се разбира, нема равенка. Доживувате нешто што не личи на сите други и кое се менува секој пат. За да ја разберам таа формула, би бил филозоф, рече овој актер,

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

– Не осудувам никого, но јас сум таков. Понекогаш сме премногу понесени од симболичните работи кои се вртат околу нашето име, но не треба да ни недостига животот и промените, треба да бидеме искрени. Можеби затоа луѓето ме сакаат – искреност. Пред многу години реков дека сакам да остарам како Тунџел Куртиз. Сега сакам да умрам како Тунџел Куртиз. Нека одлучи времето дали сум направил добро или не, заклучи тој.

Фото Инстаграм/Чанер Чиндорук

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close